Pomíjivost Moci

Když jsem se před dvěma lety účastnil HACKATHONU ČISTÉ MOBILITY v Praze, věděl jsem, že myšlenky, na kterých jsme spolu s mým týmem postavili naši prezentaci, budou zcizeny. To je totiž standard podobných „podpůrných akcí pro cizí mozky“.

Nevadilo mi to.

Mým cílem není své myšlenky, nálezy a vynálezy schovávat pod pomyslnou pokličku patentové ochrany, ale jejich sdílení a šíření. Protože organizátorem, či spíše sponzorem byla mimo jiné společnost ŠKODA AUTO, věděl jsem, že proniknou touto cestou do automobilového průmyslu.

Čekal jsem větší „drive“ a „agilitu“ a snad i „flexibilitu“, co jsem však nečekal, že namísto řešení, vezme si společnost příklad z formy vystoupení, kterou jsem použil. Přednášel jsem totiž o tématu čisté mobility na prostředku čisté mobility na kterém jsem i přijel.

Jak je u mne zvykem, nechal jsem svůj výstup zaznamenat na video, abych ho následně mohl sdílet s ostatními.

Záznam si dělala i ŠKODA AUTO a dělal si ho organizátor a další sponzoři, všichni však, na rozdíl ode mne, jen pro vlastní účely.

Nyní, téměř na měsíc přesně, právě ŠKODA AUTO na veletrhu v Ženevě ukázala, že se jednalo o inspirací silnou, tak silnou, že jedinou překážkou toho, aby došlo k jejímu zkopírování 1:1, byla osoba přednášejícího a jezdce, který by (bez tréninku) vystoupení nezvládl a namísto jednoho kola, potřeboval kola dvě.

Bohužel scénáristé zapomněli na maličkost

Ta dvě kola nebylo kam dát, resp. představovaný koncept elektro-automobilu neměl kufr, kam by se kolo dalo pro přepravu uložit a dosti pochybuji o tom, že by ho řidič, či posádka převáželi na zadních sedadlech.

Kdyby byli zvolili jednokolku, do kufru vozidla by se vešla jedna pro každého ze čtyř pasažérů, a ještě by zbylo místo na piknikový koš.

Byl bych rád, kdybyste si nyní udělali obrázek sami a řekli mi, zda-li je podoba mezi mým vystoupení a vystoupením pana Bernharda Meiera, podobou čistě náhodnou.

Přeji všem krásný den a čistou mobilitu bez ohledu na to, jakou má tato podobu a velikost.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář