Poslední den Nového roku

Tak a je to tu. Poslední den nového roku. Po něm přijde ještě novější a pak další a další, a to tak dlouho dokud budeme používat kalendář. Když přestaneme a začneme se řídit namísto lidskými, přírodními zákony a zákony vesmíru, zjistíme, že vše je jinak.

Možná Vás překvapila slova v názvu

Nový a Novější

Jsou tam jako připomenutí dalšího aspektu cestování časem, pohled na věc a časové souvislosti se mění a to výrazně. Zatímco většina čtenářů, vyjma předplatitelů, bude mít možnost si tyto řádky přečíst 31.12.2020, já je píši 2.1.2020 a je rok 2020 je pro mne stále rokem novým.

Před krátkou chvílí jsem se rozhodl, že napíši další knihu, tentokrát se bude jednat o kuchařku a zároveň pravděpodobně spustím i youtube kanál věnovaný stejnému tématu. Mám i název

VAŘÍME BEZ SPORÁKU – KOUZLA BEZ KUCHYNĚ

Půjdete-li v mém blogu několik dní zpátky zjistíte proč a o čem chci psát a to, že to učiním je již, po dnešním obědě téměř jisté, protože jsem byl opět pozitivně překvapen z výsledku mého dnešního kouzlení

Tak si říkám, jak málo člověku stačí k tomu, aby přibral

V poslední den starého roku se předávají přání, ale s ohledem na skutečnost, že starý je již tak daleko, přemýšlím jak, nebo co na konci nového roku popřát do toho ještě novějšího

Přeci jen jste ode mne právě vzdálení 363 dní a já už vím, že až skončí můj den, bude rozdíl mezi tam a tady přesně 365 dní a já se zítra probudím v obou světech naráz a současně půjdu dál budovat svět bez odpadu a plýtvání.

Když už jsem u něho a Vy jste se již k budování přidali, je třeba Vás požádat, abyste ve své práci nepolevovali a dělali ji i nadále ne proto, že musíte, ale proto, že to chcete a předávali nákazu radosti z práce a tvoření i dalším lidem.

Jsem rád, že se Vás tolik stalo ambasadory, či posly čisté mobility, E-MOTIONEERy kteří ukazují a dokazují, že na většinu cest není třeba startovat vozy, stačí vytáhnout kola, koloběžky, zapnout elektrické skateboardy, či si užívat nízký let nad krajinou na elektrických jednokolkách, či ekvivalentech prvních dvou zmíněných dopravních prostředků.

Budu moc rád, když další konverzní sety dělající z aut se spalovacími motory hybridy, či vozy čistě elektrické budou se instalovat pod odborným dohledem do vozů a úředník s razítkem schvalujícím vozidla pro provoz na pozemních, vodních i nadzemních komunikacích nebude z důvodů scházejících zákonných norem dál pustošit naši krajinu vpouštěním starého, namísto uvolněním nového.

Rok MMXX byl prvním rokem, kdy se i do české legislativy dostala, a to nejen jako poznámka na okraji stránky. Systémová prevence vzniku odpadu a jsem rád, že důvodem byla i změna definice pojmu ODPAD a nově zavedený zákonný pojem PLÝTVÁNÍ, jsem tomu rád, ale rád bych připomenul, že naše cesta ke světu bez odpadů a plýtvání je ještě dlouhá

MMXI je dalším krokem, ne cílem

Pak přijde MMXXII a MMXXIII a MMXXIV a MMXXV a tak dále a každým přidanou souhláskou, či samohláskou, případně jejich kombinací budeme cíli blíž. Budeme mu podstatně blíže, než kdybychom seděli a s rukama v klíně poslouchali slibům politiků, že oni všechno vyřeší.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář