Poznávací znamení. TÝM.

V továrnách, které mám tu čest navštívit, se snažím eliminovat hranice mezi odděleními i úrovněmi, které často jedny i druhé, jsou příčinou problémů a starostí, které se nesou na hlavy všech. Na první pohled zdravá společnost může totiž uvnitř býti nahlodána, jak zkažený zub a stačí

Jen malý kousek cukru a bolest se projeví v celé nervové soustavě a může vést až k jejímu bezpečnostnímu vypnutí, při kterém však restart bývá nejdelší z procedur a často se stane, že NENASTANE.

Téměř na všech pracovištích slyším o problému zvaném nedostatek pracovníků.

Nejsou lidi.

To samé čtu v tisku a díval-li bych se na televizi, či poslouchal rádio, jistě by to znělo i tam.

Stačí internet, ten je podobných zpráv plný a k nim valí se další hrozba LIDÉ NECHTĚJÍ BÝT V ODBORECH. Přemýšlím o tom, jak si to vůbec mohou dovolit, neživit Středulu a další, taková drzost, ale to bude asi na jiný článek.

Firmy hledají zaměstnance a nemohou je najít

Zajímavé však je, že

Zaměstnanci hledají firmy a nemohou je najít

Vypadá to, jako kdyby jedni mluvili jinou řečí, než to činí druzí.

Do e-mailu mi každý den chodí zpráva která v předmětu začíná slovy FIRMA X.Z. VÁS POTŘEBUJE

Každý den, včetně víkendů, to znamená 365 firem mně potřebuje, to se mám rozkrájet nebo co?

Není třeba, protože stačí zkusit odpovědět na 10 inzerátů z 10, které Vám tak krásně a nezištně zaslala firma LMC prostřednictvím portálu WWW.JOBS.CZ, abyste zjistili, že jediné, co zadávající potřebuje jsou Vaše soukromé údaje obsažené v profesním životopise, to totiž k vykázání činnosti stačí. Odpověď kandidátovi, už je zbytečnou prací navíc, tak co se s ní zabývat.

Ono to s tím zájmem a nedostatkem nebude zas tak horké, co říkáte pane Premíére v Demisi? Náměstků je v rodině vždy dost, aby mohly nahradit ty, kteří nechtějí krást pro rodinu a pro Vaše děti. Vždyť tak nějak jste to přeci uváděl na billboardech před svým vítězným tažením na sladké koblize.

Ale i to je jiné téma.

Já bych jen rád zmínil, že časy se mění a s nimi i způsob práce a hledání zaměstnání a zaměstnanců. Nově se totiž začíná projevovat zájem, „nákupu týmu“. Ano, před pár lety jen pohádka pro otrlé, dnes pomalu, ale jistě realita, protože co změní jeden dobrý člověk zasazený do nemocného oddělení? Většinou málo, jen bude brzy dalším z nemocných, který přicházet si bude pro čas na píchačkách a plat, ne však proto, aby dělal to, co ho baví.

Ovšem TÝM, to je jiná. Tým dokáže svou euforií a zkušenostmi založit požár zájmu a loajality, které bude prorůstat firmou jak dravé květy svlačce a bude prvním, který hrdě řekne TAM PRACUJI JÁ A STOJÍ TO ZA TO.

Jistě jste se setkali v minulosti s tím, že byl přijmut jeden pracovník, často manažer, který pak k sobě přiváděl další, většinou ze své firmy, tak jako to dělá pan premiér a jeho ANO-lidé. Zde je to prorůstání plevelem, který se o to urputněji zachytává kořeny, o co méně smyslu dává. Ovíjí kořínky i kořeny, ubírá světlo a dusí původního nositele, jenž mu otevřel svou náruč.

Zde je jasné, KDO, je jasné PROČ a je jasné NA CO a ZA KOLIK

Co Vy na to?

Chcete ochutnat?

Mám kolem sebe mnoho lidí, lidí, kteří dokáží pracovat jako tým, ale mám i týmy, které dokáží pracovat jako lidé, LIDSKY A TVRDĚ a PRACOVAT S LÁSKOU k tomu, co dělají.

Co třeba LOGISTIKA, nebo NÁKUP a co takhle HR?

A co třeba takový nákupní tým může nabídnout?

 • Praxi v nákupu
 • Jazykové znalosti
 • Hlubokou znalost procesů a postupů
 • Aktivní znalost návazných činností včetně logistiky
 • Schopnost okamžité interakce
 • 100% zastupitelnost
 • Dlouholeté vztahy s dodavateli
 • Dodavatele

Je to málo?

Myslím, že návratnost investice v případě dobře „nakoupeného Nákupu“ je kratší než tři měsíce, tak na co ještě čekáte? Zavolejte.

Komentáře
 • Kategorie
 • Můj blog

  Formulář