Práce je krásná

Když jsem přemýšlel nad tématem pro dnešní blog, vzpomněl jsem si na mou včerejší diskusi s mým dědečkem, který je na tomto světě již 94,5 roku. Mluvili jsme spolu o práci a došli ke shodě, že Práce, je krásná, jen ji je třeba dělat s láskou.

Možná bych to mohl říci jinak.

Je třeba dělat práci, kterou budete milovat.

Věřím, že u obrazovek právě sedí velký počet těch, kteří svou vysněnou práci vykonávají, ale troufl bych si též odhadnout, že zbylých 80% ji vykonává, protože musí.

Na serverech nejen v tuzemsku vychází denně články o tom, jak lidé chtějí přidat peníze za práci kterou vykonávají, obden články o tom, jak díky průmyslu 4.0 ti samí lidé o práci přijdou, ale mnohem častěji se na těch samých adresách objevují reklamní články, u kterých se jen pozapomnělo na zákonem stanovené označení REKLAMA. Zákony se přeci v Čechách není třeba zatěžovat, ty se dají vždy ohnout, máte-li dost prostředků.

A tak se v těch posledně jmenovaných objevují SNY a VIZE  o tom, jak se budeme mít dobře, všichni. A přednáší je usměvavý pán, či paní, kterým ani skutečnost, že rozdali chudobu nejchudšího z Čechů mezi zbytek národa, nebrání v tom, aby bylo znát, že dělají práci, která je fakt baví.

Vypovídající hodnota je asi stejná, jako u průzkumů již zmiňovaných soukromých novin, kde vždy a s převahou zvítězí oblíbenec majitele, resp. nejohebnější z proutků.

Jsou však i lidé, které jejich práce opravdu, ale opravdu baví. Třeba takového šéfa České pobočky BANK OF CHINA, pana Hou Wenbo. Jak by řekl otec jedné z hlavních postav Českého filmu „Dobře si vybral maminko, dobře“

Pan Wenbo, vede rok pobočku, která spolkla milion EUR a nemá ani cedulku na dveřích natož, aby byla uvedena na oficiálních stránkách své stranické matky. Bank of China je bankou Lidové Číny, jejího stranického vedení a formou postupného zvyšování vlivu nejen v Říši středu, ale i říši Středu, za kterou naši zemi naši politici považují.

V rozhovoru, který pan ředitel poskytl, je několik důležitých faktů, které by běžný člověk mohl přejít a to by byla škoda. První je hned v perexu:

„Češi jsou velmi kreativní a přemýšliví. Jejich kouzlo je v tom, že i když některé z jejich záměrů vypadají přinejmenším neprakticky, nakonec se jeví jako dobré rozhodnutí,“

A další

České firmy i zdejší lidé, myslím, už do značné míry změnili svůj postoj vůči Číně a cítí partnerství s naší zemí především jako výhodu. Pokud vyhraje Miloš Zeman, pro vztahy to bude samozřejmě jen dobře..

A poslední

Čína už je v Evropě řadu let

Co to všechno má co společného s tématem?

Hodně. Ukazuje to, že budete-li dostatečně dlouho přesvědčovat člověka, optimálně od nejužšího dětství, že strana má vždy pravdu, nebude o ní nikdy pochybovat a budete-li mu říkat, že svou práci miluje, bude toho samého názoru.

V současné době se však v tisku objevuje ještě častěji téma NEDOSTATKU LIDÍ. Nejsou, Nemáme, Nestíháme. Zní jak mantra éterem.

Dáváme jim vyšší platy a oni stejně odchází, bědují vysocí manažeři. Dáváme jim dost na přežití a oni jsou nevděční, bědují agentury práce. Máme nízkou nezaměstnanost raduje se ministerstvo práce a sociálních věcí. Nakoupíme a budeme rozdávat jídlo a domácí potřeby za 60 milionů Korun potřebným, a 85% zaplatí EU, radují se politici, kteří již fyzicky cítí, jak jim poplatky z každé prodané housky plynou do soukromých kapes.

Je třeba se zamyslet, neudrží-li pracovníky peníze, nebylo by třeba nabídnout něco jiného?

Co třeba možnost najít smysl vlastní práce a vytvořit si k ní skutečný vztah.

Práce je krásná

Ale teprve až to uslyšíte od svých lidí, ne pod tlakem, ale v běžném rozhovoru, pak se nebudete muset bát, že u Vás nebude chtít nikdo pracovat. K tomu, aby to tak bylo, zkuste třeba ZAŘADITRYCHLOST.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář