Předstíraná Udržitelnost

Vážený pane Petře Dolínku, Náměstku primátorky a radní pro dopravu hl. m. Prahy, děkuji Vám za průběžnou inspiraci pro bé blogy na téma čisté mobility. Nebýt Vás a Vašich kroků, Praha by mohla být dávno čistou a nebylo by o čem psát.

Tento příspěvek píši poté, co mne 3.8.2017 v ranní poště na sociální síti LINKEDIN zaujal článek odkazující na novou aktivitu vedoucí k „očištění“ Prahy po vzoru mnoha zahraničních metropolí. Již na konci prvního odstavce mi však bylo jasné, že za „novou“ ativitou stojí „staří“ lidé, kteří ve skutečnosti oproti svým proklamacím dělají vše proto, aby do Prahy čistá mobilita ani nepáchla.

Petr Dolínek je Politik, vychovaný Marketingem, který do Demokratického státu vstoupil v 8 letech, aby se naučil, že mluvit je lepší než činit. S ohledem na skutečnost, že kromě náměstkování stíhá i dozorčí radu Dopravního podniku hl. města Praha, a.s. ukazuje jeho multitasking s nímž jistě stíhá i mnohé další aktivity, které stejně jako tuto funkci na svém profilu na sítí WIKIPEDIA neuvádí a to na rozdíl od svého čerstvého místopředsednictví ve straně ČSSD, k níž prozatím opnul svou politickou karieru, které dal po po škole přednost, před prací a zaměstnáním. Věřím, že již na škole v něm uzrála myšlenka, že POLITIK JE DOBRÝ JOB.

Avšak zpět k tématu. Nová iniciativa nese název EKOLOGIS a její komplexnost a důležitost ukazuje i skutečnost, že jí stačí jedna jediná internetová stránka, která začíná slovy plnými slibů a končí lží, provedenou lehkým tahem digitálního štětce

Podíváte-li se na obrázek výše pak v něm zjistíte dvě nesrovnalosti (mluvím-li o čisté mobilitě). Tou první je obrázek KOLA (na dopravu nákladu), to přeci dle posledního připravovaného nařízení z pera lidí kolem pana Dolánka, do Prahy nebude smět. Druhým je pak Skůtr, který bude-li elektrický, nebude do té samé Prahy vstoupit také, protože Magistrát již úspěšně zakázal vše, co má integrovaný gyroskop. V praxi to znamená, že se v Praze oficiálně nesmíte svézt na

SEGWAY PT, HOVERBOARDU, ELEKTRICKÉ JEDNOKOLCE, ELEKTROSKŮTRU – ELEKTROKOLE (mají-li gyro), ELEKTRO SKATEBOARDU, VÍRNÍKU, ELEKTRICKÉM INVALIDNÍM VOZÍKU, ELEKTROKOLOBĚŽCE a mnoha dalších prostředcích čisté osobní mobility. Škoda, že vypadla z designu stránky značka, kterou jsem si osobně vyfotil při jedné ze svých posledních návštěv naší metropole.

Když si stránky přečtete pětkrát pochopíte, že možnost přesouvat se po metropoli jinak, než autem, je vlastně špatně a i proto je třeba to zakázat.

Má-li dopravní prostředek méně než 4 kola, je to špatně, je třeba ho zakázat.

Je-li poháněn jinak, že spalovacím motorem, je to špatně, je třeba to zakázat.

Nevím proč, ale E K O L O G I S mi připomněl jinou aktivitu a název, jmenuje se ČISTÁ PLZEŇ a s jejími přínosy se mám možnost setkávat téměř denně v metropoli západočeské, které se rozhodla ignorovat tok času a na největším billboardu na příjezdu do města zve na návštěvu OBŘÍCH LOUTEK, která bude v srpnu 2015.

Pan Dolínek není zdaleka v předstírání udržitelnosti sám, mnoha dalším jsou předkládány noty k tomu, aby udržitelnost byla náplní slov a co nejdále činů. Ukazuje to mimo jiné i nárůst PALETOVÝCH INTERIÉRŮ, vybavených paletami, které svůj skutečný původní účel, tedy přepravu materiálu, nikdy neplnily a pro jejich výrobu padly další nové stromy, jen proto, aby to vypadalo dobře, protože je to IN.

To ukazuje fotografie jedné z politických diskuzí, které před volbami, samozřejmě naprosto nevolebně, navštěvují naši politici a bývalí ministři financí.

Po napsání a uzavření tohoto příspěvku jsem dostal zprávu, kterou bych s Vámi rád sdílel. Dne 4.8.2017 jsem se dozvěděl o své nominaci na titul ZAKLADATEL ROKU (FOUNDER OF THE YEAR) vyhlašovaný v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS. Bude mi ctí, dostanu-li i Váš hlas. Na tomto linku stačí zvolit zemi (country) Czech Republic a kategorii (category) FOUNDER OF THE YEAR a stisknout tlačítko VOTE. Děkuji, že pomáháte i Vy budovat svět bez odpadu a plýtvání.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář