Prezidentská Volba

Již od konce roku se media zaobírají jménem nového prezidenta. Staré i nové tváře objevují se na seznamech sázkových kanceláří, černí koně se mění v bílé a naopak. Staří nahrazují mladé, mladí nahrazují staré a všichni dokazují vlastní nenahraditelnost.

Je to již několik let zpátky, kdy jsem zvažoval prezidentskou kandidaturu i já sám.

Maminka mi sdělila, že jsem o ní již hovořil již jako kluk.

Pak jsem na dlouho zapomněl, respektive jsem neměl na podobné myšlenky čas. Vrátily se mi však v době, kdy prezidentský úřad začaly dehonestovat hlavy státu, pro které STÁT a OBČANÉ, neznamenají více než jen zdroj ekonomického bohatství.

Důvodem, proč jsem si na prezidentskou volbu vzpomněl, byla jediná fotografie.

Fotografie skutečného prezidenta.

Prezidenta, který již prezidentem není.

Prezidenta, o kterém jsem již psal.

Nejchudšího prezidenta světa.

Pana Jose Mujici.

Jose Mujica je, resp. byl čtyřicátým prezidentem státu Uruguay a svou funkci vykonával v letech 2010 až 2015.

V dobách svého prezidentování se dostal na stránky světových medií hned z několika důvodů. Tím hlavním důvodem bylo odmítnutí všech benefitů souvisejících s prezidentskou funkcí. Odmítl prezidentské bydlení, odmítl prezidentský vůz, odmítl plat a při zahraničních cestách cestoval jako běžný občan.

Na konci svého funkčního období oznámil občanům, svůj záměr nadále nekandidovat, protože splnil, co slíbil, dochází mu síly a je proto třeba předat moc mladším.

Pan Prezident Mujica byl skutečným LEADREM, tedy tím, kdo jde a začne pracovat jako první, aby ukázal, že práci, která je požadována, lze vykonat.

Takový prezidentský kandidát nám schází.

Na seznamu sázkových kanceláří není.

Věřím však, že v naší zemi žije a není zdaleka sám.

Jsou zde muži, jsou zde ženy, které jsou příkladem.

Jen jsou neviditelní. Nejsou bohatí, proto FORBES o ně nezavadí. Nekradou, proto bulvární media a bezpečnostní složky státu nevytváří složku

Jsou zde

Záleží však na všech, zda-li budou ochotni strávit čas hledáním, či zda i nadále budou preferovat, udělá-li předvýběr někdo za ně samotné a oni pak, jen zaškrtnou ty správné kandidáty.

Ptáte-li se proč mne fotografie pana Mujici tak zaujala, pak Vám odpovím.

Pan prezident byl vyfocen v čekárně v nemocnici.

Čeká na ošetření

Stejně jako ostatní.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář