Prezidentské Novoroční Přání

Dnes, v poslední pracovní den roku 2017 si dovolím s Vámi, čtenáři sdílet své vlastní novoroční přání. To, že může být prezidentské zjišťujete již několik let z mé vlastní vizitky a podpisu mých e-mailových zpráv. Sdílím jej již od roku 2014, kdy jsem se rozhodl, dělit se o své myšlenky a výsledky práce v blogu,

který vychází každý pracovní den roku.

To první a druhé vyšlo na blogu svobodné platformy iDNES, s níž jsme zjistili, že představa o svobodě slova, se liší z pohledu mého, i pohledu majitele, pana přednosty a jeho cenzurního oddělení.

Třetí pak vyšlo na dalším svobodném blogu, patřícím muži, jehož příjem je budován na naštěstí jiných, na blogu platformy Parlamentní Listy, u které, po mnohem kratší době jsme opět dospěli k názoru, že obsah mých blogů a myšlenky, které sdílím, nejsou v souladu s provozovatelem

Letošní, tedy již čtvrté novoroční a první prezidentské přání, bude publikováno na místě, u kterého jsem si jist, že k rozchodu mezi myšlenkou a pravdou, kterou obnáší, nedojde. Patří totiž mně samotnému a jsem to jen a pouze já, kdo rozhoduje o tom, jaká slova se na stránkách, jež jsou nazývány branou ke světu bez odpadu a plýtvání, objeví.

Přečtete-li si výše uvedená přání minulá, zjistíte jedno, všechna jsou větvemi jednoho stromu. Stromu, jenž jsem zasadil okamžikem, kdy jsem opustil teplo zaměstnanecké pozice a vydal se do chladu samostatné výdělečné činnosti, kde nic není zadarmo a za chleba se musí platit, stejně jako za vodu a místo pro život.

Letošní přání, předchází další významné události v historii České republiky, volbě prezidenta, která nastane jen krátký čas po začátku roku nového. V té nastávající volbě má národ a jeho občané možnost volby z devíti kandidátů, resp. osmi nebudeme-li za kandidáta považovat současnou hlavu státu, která se stala synonymem cesty do minulosti.

Umožnila totiž legalizaci krádeže, jako formy výdělku. Legalizovala svým slovem nedůvěru, kterou proměnila v opak. Dovolila návrat přízraků staré doby, doby jedné strany, která věděla vždy co je správné, po poradě se sestrou nesoucí rudou barvu jako symbol bratrství všech, kdo umí ohnout záda. Za dobu vládnutí současného prezidenta, jenž není mým prezidentem, protože mi bylo odebráno právo jej zvolit, se společnost výrazně změnila. Prezidentský titul stal se mekou beztrestnosti a bonmoty včetně posílání lidí na smrt, staly se realitou. Vrah dostal svou talk-show a s ní jako ávdavek svobodu. Prezident je loutkou, která říká to, co chtějí jiní a ve své bodrosti a namyšlenosti, myslí si, že je to on, kdo je středobodem vesmíru, vesmíru jedné cigaretky, a popelníčku na drobné.

Příští rok se můžeme stát loutkami v rukách těch, kdo milion považují za drobné a lež za synonymum pravdy, nebo můžeme zvolit po dlouhé době PREZIDENTA jenž nejen velké první písmeno, ale celou funkci bude brát vážně, ne pro pro svůj vlastní prospěch, ale pro prospěch všech, kdo se nebojí dát ruku k dílu.

Pro mne je tímto někým, prezidentský kandidát pan Michal Horáček a myslím, že to má souvislost i s osobní návštěvou pana Horáčka v místě, které jsem zvolil nejen za své pracoviště, ale i za rodiště PRŮMYSLU 5.0 a SVĚTA BEZ ODPADU A PLÝTVÁNÍ VE VŠECH JEJICH PODOBÁCH.

Věřím a je mým přáním, aby se myšlenky INDUSTRY 5.0 ještě intenzivněji šířili světem a každý pochopil, že prevence vzniku odpadu a plýtvání je skutečným, finálním řešením ne prodlužováním profitabilního růstu společností, pro něž je odpad zdrojem tak velkým, že se odpadový průmysl stal pátým nejprofitabilnějším průmyslovým odvětvím světa hned po Zbraních, Ropě, Lécích a Obchodu s bílým masem.

Budu rád, když v příštím roce opět vzroste počet E-MOTIONEERů, tedy lidí, jezdců, kteří pochopí, že čistá osobní mobilita spojená s činností kosterního svalstva nepomáhá jen životnímu prostředí, ale i jim samotným.

Budu rád, když se indoorové hydroponické zahrady stanou součástí bytů, kanceláří, hotelů, restaurací a všude budou se pěstovat rostliny jejichž chuť bude na dosah.

Budu rád, když vermikompostéry stanou se součástí procesu stravování a naučíme se plýtání jídlem a vodou předcházet a nebude-li to možné plně, pak vypěstované použijeme pro další sklizeň a vznik života.

Budu rád, když ručně vyrobené ponese ne ochranou známku luxusu, ale lásky, která se v každém výrobku skrývá.

A na závěr

BUDU RÁD, KDYŽ SYSTÉMOVÁ PREVENCE VZNIKU ODPADU A PLÝTVÁNÍ, BUDE SOUČÁSTÍ NEJEN STOVEK A TISÍCŮ JEDNOTLIVŮ, ALE VÝROBNÍH ZÁVODŮ A FIREM A STANE SE CESTOU TAK SAMOZŘEJMOU, ŽE JEJÍ ABSENCE BUDE POVAŽOVÁNA ZA CHYBU A NE NAOPAK.

Přeji Vám všem úspěšný rok 2018, rok bez odpadů a plýtvání ve všech jejich podobách.

Obrázek v úvodu ukazuje nový, inovativní koncept hodin, který v tomto roce vyhrál cenu RED DOT AWARD, výrobek se jmenuje O´CLOCK. O´CLOCK ukazuje, že být jiný není ostuda, ale může být i cílem.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář