Přijďte si nakoupit budoucnost

Tak přesně těmito slovy bych Vás všechny rád pozval ve dnech 27-29.4.2017 na Holešovické výstaviště, kde se právě v těchto dnech bude konat již několikátý ročník FASHION FAIR a historicky první ročník výstavy HANDMADE ORIGINAL, kterého se budeme účastnit.

Když přišla pozvánka k účasti, dlouho jsme neváhali, protože právě možnost dostat naše myšlenky a výrobky k lidem nás vždy láká. S ohledem na skutečnost, že hlavní výstava FASHION FAIR má za sebou již řadu úspěšných ročníků, dá se očekávat i velká návštěvnost akcí přidružených a s ohledem na skutečnost, že jsme národ tvořivý, věřím, že se spousta návštěvníků nalezne i v projektech druhotného zužitkování přebytků výroby, tzv. INDUSTRIAL UPCYCLING.

Možná si říkáte, co má společného budoucnost a výstava HANDMADE, rukodělných prací. Rád Vám to prozradím. Ruční práce je totiž základem budoucnosti, v níž budou stroje a lidé spolupracovat, namísto toho, aby se prali o práci, jak je to naznačováno v podporovaném a tolik omýlaném PRŮMYSLU 4.0.

Ruční práce, INDUSTRIAL UPCYCLING, zrušení věkových limitů pro práci, to vše je součástí PRŮMYSLU 5.0, průmyslu, jehož základy jsem začal před čtyřmi roky stavět tím, že jsem se rozhodl namísto managementu odpadu, tedy pátého nejvýnosnějšího průmyslu světa, hned po zbraních, drogách, ropě a bílé mase, podporovat aktivity, které jsou pravým opakem a zabraňují vzniku odpadu jako takovému.

A právě INDUSTRIAL UPCYCLING, s jehož výsledky budeme na místě, je zatím nejsilnějším nástrojem.

Při diskuzích na téma světa bez odpadu a plýtvání jsme se dostali tak daleko, že jsem byl prezidentem ISWA, což je INTERNATIONAL SOLID WASTE ASSOCIATION vyzván, abych do jeho blogu uvedl, jak si myslím, že tento svět bude vypadat.

Nedal jsem se dvakrát pobízet a 13.dubna 2017 byl můj pohled na budoucnost bez odpadu a plýtvání prezentován s velmi zajímavou odezvou, a to nejen na samotných stránkách tohoto renomovaného blogu, ale i v sociálních sítích.

Věřím, že se k tématu dostaneme nejednou i při diskuzi s návštěvníky, z nichž mnozí přijdou nejen proto, aby si nakoupili, ale proto, aby se naučili něco nového a hlavně proto, aby zjistili, co je to za blázna, který již déle, než tři roky zaplňuje denně internetový prostor svými příspěvky putujícími z jedné blogovací platformy do druhé, aby nakonec zaparkoval na své vlastní, kde má jako na jediném místě jistotu, že nebude cenzurován.

A co u nás na stánku uvidíte?

Řeknu to jinak, vše co u nás uvidíte, si budete moci koupit a odvézt a pro základní představu malou upoutávku.

 • Výrobky z nefunkčních, ve většině případů, barevných gramofonových desek, a to v podobě misek, květináčů, hodin, podtácků či portrétů
 • Výrobky z kartonových sudů
 • Nové, nenošené vojenské pracovní oděvy ze 70 let minulého století
 • Sady na výrobu šperků z plastových visaček a písmen z orientačních systémů socialistických úřadů
 • FESTNIT speciální vázací prostředek používaný v automobilovém průmyslu s troškou nadsázky nazývaný nepřetrhnutelnou nití.
 • Materiály, Materiály a Materiály pro Vaši vlastní práci
 • Elektrické jednokolky
 • Mnoho dalšího

Všechny výrobky jsou ručně vyráběné, a proto v nich ucítíte naši lásku a chuť změnit svět. Obé přibalujeme v ceně, a proto si kupující odnesou více než jen výrobek. Odnesou si kus budoucnosti a věříme, že při pohledu na tento výrobek, dostane nový majitel, či majitelka chuť měnit svět spolu s námi, tak, aby se probuzení do SVĚTA BEZ ODPADU A PLÝTVÁNÍ dožili nejen jejich děti, ale i oni sami.

 

Komentáře
 • Kategorie
 • Můj blog

  Formulář