Proč si koupit elektrickou jednokolku tady a teď

Nevím, kdo z Vás se dokázal zcela vyhnout informaci o tom, že já sám jsem propadl kouzlu jízdy na elektrické jednokolce, ale myslím, že zvednutých rukou by bylo asi stejně, jako když jsem se na logistické konferenci zeptal, kdo někdy znovu použil sáček od bramborových chipsů.

Důvod je prostý.

Svou lásku k tomuto druhu pohybu nezastírám, naopak propaguji ji jak na svých stránkách, v blogu, na sociálních sítí, ale hlavně, skutečně hlavně na cestách samotných. Včera jsem zjistil, že jsem za pouhé 2 měsíce aktivní jízdy roku 2017 najel 700 km

Dubnové počasí střídající slunce a sníh v nepravidelně pravidelných vlnách je zajímavou výzvou a já se jí rozhodl čelit vzpřímeně s pohledem upřeným do dáli.

Abych však neodbíhal od tématu, kterému jsem se rozhodl dnes věnovat, dovolím si odpovědět na otázku bez otazníku použitou v názvu tohoto příspěvku.

PROTOŽE VÍM, CO UMÍ

Nejsem závislý na informacích z letáků, ani na slibech marťanů, či televizních reklam.

Jsem závislý na jízdě, na každém kilometru, na každé cestě, při které mám možnost vnímat krásu prostoru v němž žiji, stejně jako času, který mi byl dán.

PROTOŽE JSEM UČITELEM

Ano, jízdu na elektrické jednokolce vyučuji a mýma rukama prošlo přes 5.000 lidí jen v posledních dvou letech. 99% lidí dokáže jízdu zvládnout, ale jen 1% to dokáže hned a bez pomoci. Elektrická jednokolka procvičuje tělo i mysl a to ne ve smyslu vnějších svalových skupin, ale svalstva kosterního a vnitřní rovnováhy a to je něco, co lze velice efektivně předat, ovšem je nutné chtít. A já chci.

PROTOŽE MÁM NAJETO TÉMĚŘ 10.000 KM

Od posledních dní roku 2015 jsem najel výše uvedené kilometry a dokázal jsem nejen sám sobě, ale i ostatním, že jezdit se dá skutečně za každého počasí, i když za některého to není tak příjemné. Nevadí sníh, ani déšť, boční vítr je nepříjemný, ale i on se dá zvládnout, a hlavně se dá zvládnout většina povrchů.

Miluji jízdu raním lesem, kdy poslouchám jen probouzející se ptactvo a namísto výfukových plynů cítím život.

PROTOŽE NEPRODÁVÁM NEVYZKOUŠENÉ A NEBEZPEČNÉ STROJE

I přesto, že jsem pomáhal budovat z dodavatelského hlediska společnosti ALZA divizi osobní elektromobility, nikdy jsem neustoupil od rozhodnutí prodávat jen stroje, které sám vyzkouším a budu se na nich cítit bezpečně. Toto rozhodnutí mne stálo nemálo prostředků a úsilí. Za ty roky jsem vyzkoušel přes 70 strojů a více než 20ti značek, u nichž jejich výrobci a distributoři vždy pěli slávu nad kvalitou. Ze všech značek jsem zůstal u tří a v tomto roce přijde čtvrtá, ze 70 strojů jich prošlo testy pouhých 10 a to ukazuje, jak velký a náročný filtr jsem aplikoval.

Například tolik oblíbené HOVERBOARDY čili KOLONOŽKY a jak se jim ještě říká, jsem se rozhodl vůbec neprodávat, a to nejen proto, že na nich již zemřeli tři lidé, kteří do jednoho spadli pod kola auta, či proto že způsobili již více než 50 požárů a jsou proto zakázány v několika státech, ale proto, že je to NEBEZPEČNÁ HRAČKA.

Její nebezpečí spočívá v „oklamání bezpečnostní pojistky mozku“ pojistky, která velmi dobře funguje u jednokolek, kde je jezdec stále podvědomě upozorňován na skutečnost, že jede jen na jednom kole.

Tato pojistka u Hoverboardů nefunguje a výsledkem je podstatně větší množství úrazů, než na kvalitních jednokolkách.

PROTOŽE SE NEBOJÍM KOMUNIKOVAT

Ano, i to je důležité. Koupě z anonymních zdrojů, často končí anonymní podporou, a to je špatné

PROTOŽE SI KUPUJETE VÍCE NEŽ STROJ

Ano, je to tak a při společných jízdách tato skutečnost vyzní mnohem více.

Na závěr už jen zbývá dodat e-mailovou adresu michael.rada@ibcsd.biz, telefon 728-492512 a adresu POBŘEŽNÍ 8, 30100 PLZEŇ (budova Fišerovi vily hned vedle KD PEKLO).

Těším se na Vás a pospěšte si, jednokolky jedou do světa rychleji, než by jste to od nich mohli čekat.

 

 

 

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář