Prodaná Budoucnost

„Za vším jsou peníze“, ozývá se čím dál častěji a následuje otázka „A co za to dostanu?“. Svět se točí dál a já mám obavu, že bychom si opaku ani nevšimli, mohli-li bychom si koupit dostatek zemské přitažlivosti.

Dnešní článek vydaný čtvrtého dne čtvrtého měsíce roku 2019 nebude ničím jiným než zamyšlením nad tím, jak dlouho chceme ještě zaspávat budoucnost a tvářit se, že si ji budujeme lepší.

Přirovnání ke spánku jsem nepoužil náhodně, právě naopak. Je totiž stále dosti lidí, kteří rádi a dlouho spí, aby pak křičeli a dávali najevo jak je den krátký, že nestihnou nic udělat.

My tu šanci máme, stačí se jen probudit.

Když jsem došel až sem, uvědomil jsem si, že je možné, že jsem již tento název pro některý ze svých článků použil, a proto jsem udělal to, co asi mnozí dnešní doby, zeptal jsem se vyhledávače GOOGLE a takovýto je výsledek.

Hned první link mne odvedl do roku 2001, lépe řečeno do 8.srpna 2001, kdy mi na serveru tehdy ještě svobodných novin, vyšel první z mých technologických příspěvků

A když jsme u toho, nedá mi dnešní článek zakončit dalším z mých příspěvků na sociální sítí POETIZER, básní s názvem DESET LET KOPU, ale to až nakonec, nyní k tématu.

Prvním článkem, či činem, který se v tuzemsku toleruje, je krádež za bílého dne. Dobře to dokazuje zdroj s názvem – Mlynář odebírá nelegálně vodu na svah ze své černé stavby. Na celé věci by nebylo nic zvláštního, protože i historicky jistě mnoho mlynářů odebíralo vodu z řek pro roztáčení svých mlýnů bez razítka a povolení, a přesto to divné je. Nejenom proto, že tento Mlynář nevlastní mlýn, ale i proto že namísto něj vlastní titul zednáře, pardon kancléře Pražského hradu a je přímým podřízeným hlavy našeho státu.

Druhým skrytým nebezpečím, které je stále na očích je státem již od 27 let financovaná lež, která se dostala do školek i škol, do všech hlav a mozků a s jejíž penetrací, i přes opakované několikaleté varování, se nic neděje, spíše naopak, prostor jí dává přímo deník premiéra, jež nemůže se dočkat prezidentského trůnu. Je jí malý kvíz. Malý kvíz, který lež vydává za pravdu a odměňuje soutěžící pozitivními body, aby si mohl, zatímco hrají stáhnout jejich IP adresy a zkontrolovat jejich věrnost.

KVÍZ: Co znamená BRKO, ZEVO a TAP? Otestujte se, kolik víte o odpadu

Kvíz kromě jiného přináší následující informace, a navádí k chování, které s budoucností nemá co do činění, kromě snad toho, že díky němu, se budoucnost prostě konat nebude.

Věřím, že nyní chápete slova z perexu i úvodu a dovolte mi, abych splnil svůj slib a dnešní příspěvek zakončil tak, jak jsem slíbil.

Deset let už kopu

Svou digitální stopu

když pro stopaře nechávám

své jméno i svou tvář

dřív nicka místo tváře

bez jména komentáře

toho jsem prost

já nejsem drozd

já nejsem anonymem

pierotem, či mimem

já mám světu co říci

proto, když hledají mne

nevěřící usnadním jim cestu

Google -> Michael Rada

Dvacet milion odkazů

a přidáte-li uvozovky

tři nuly zmizí

zůstanou tisícovky

Nemám se za co stydět

pracuji a práce je vidět

Jsem člověk

s duší básníka

a život běží

utíká, tak

pohleď za mnou stromy

kmeny jsou ze souvětí

a slova letokruhy

deset let kopu

a vyhýbám se

kořenům

dávám si

pozor

abych

nezabil

život

jí žiji

a chci

aby

tu

byl

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář