Proti Proudu Vpřed

Bazénoví plavci nemusí chápat, že plavba proti proudu je náročnější a více vyčerpávající než plavba v klidném bazénu se stojatou vodou. Neměli by se však vysmívat těm, kteří vprostřed řeky zdolávají v čase jejich rekordů pouhé metry.

Již dlouho, minimálně od střední školy, jsem sám plavcem proti proudu.

Možná k tomu napomohla výchova, při které nás maminka nechávala na Velikonoce plavat v řece Berounce od vrbiček až k chatě. Nebylo by na tom možná nic divného, kdyby nebyly roky, při kterých na břehu místo trávy rostly ještě ledové kry.

Možná za to mohou tisíce přečtených knih, v nichž jsem prožíval dobrodružství s jejich hrdiny a bez bázně a hany se vrhal zachránit čest dámy, či život přátel.

Možná za to může má snaha být vždy a ve všem co dělám nejlepší a nejít s davem

Nevím a myslím, že to ani není důležité, protože PROTI PROUDU stalo se mým životem

Někdy však schází řeka, do které bych vstoupil a je-li tomu tak, pak napustím modrý oceán a obrátím proud abych naplnil její koryto.

Právě teď, na konci roku dostávám se do proudu tak silného, že připadám si jako kdybych namísto v korytu plaval proti pádu vody vodopádu.

Prý tak nelze vodopády zdolat říkají ti, co neviděli vodu změnit se v let a vodopád ve stěnu, jež je zdolávána za pomoci maček, cepínu, a dalších propriet.

Blížím se konci, abych se přiblížil začátku.

Není to lehké, kdyby bylo, šlapal bych jen v zástupu těch, kteří následují, a to já nedělám a dělat nebudu.

Obtížnost cesty je odměněna dosažením cíle a každou z přestávek při kterých znovu nabereme dechu a sil.

Je to již několik let, když jsem naznačil, že v zemi, kde lze říci ANO, lze říci i NE

I po tak dlouhé době, neměnil bych jediné slovo

NE platí, znamená však jedno, NEBÝT ELITOU

V politice totiž elita, mění se často v jelita, co sebe sama žerou, nazývaje se moci pánem, ukrojí noci si s každičkým ránem a pak křičí zastavte čas.

Dnes ráno nahrál jsem ve Fišerově Vile další ze svých myšlenek a myslím, že je nejlepší čas na to si ji poslechnout. Uteklo totiž mnoho vody v proudu času

https://www.youtube.com/watch?v=VgLJE3tgbJc

Dnes jsem byl dotázán, jak se cítím, když stane se ještě více, než jsem předpověděl

Jsem rád. Jsem překvapen. Přemýšlím.

To vše proto, že okamžikem dopsání a odevzdání do publikačního systému svou cestu do budoucna zapomenu. Mám totiž jen omezený čas po který mohu každou z cest zpracovat a zapsat a pak zmizí a objeví se až v době kontroly před publikací a ta je vždy o víkendu před dalším týdnem, kdy přečtu si co mne čeká a nemine. Nikdy své texty neměním, jen maximálně koriguji hrubky, či doplním aktuální obrázek.

Vím totiž že přestanu-li plavat strhne mne proud a to nechci

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář