Ranní jízda

Přiznám se, že na elektrické jednokolce jezdím nejraději po ránu. Je to osvěžující dát si 20-30 km liduprázdnou krajinou nad níž sice mlha snáší se s ohledem na absenci vlhkosti jen sporadicky, ale příroda se probouzí a s ní i život.

Letím krajinou

Jedno kolo, Jeden muž, Jeden svět a

Nekonečně možností

Zahnu doprava, či doleva, pojedu po cestě, či lesem.

Ráno často jezdím okolo Boleveckého rybníka. Je to trasa, kterou jsem schopen zrealizovat za 40 minut, a to pří průměrné rychlosti 26,5 km/h. Vzdálenost si tedy jistě dopočítáte sami.

Již od minulého roku si všímám, jak stále klesá hladina této rekreační vodní plochy.

Dobře je to vidět nejen na stále se rozšiřujících písečných plážích, ale i na venkovní ploše Občerstvení u Haničky, které vždy, a to až do minulého roku plavalo na pontonech.

V loňském roce poprvé byl jeden u plováků již nasuchu a jak pomalu klesala hladina stával se z venkovní rovné plochy svažitý terén.

Na jaře letošního roku byly už 3 plováky mimo vodu a namísto vody, bylo pod nimi bahno.

I přes přetrvávající sucho, na jehož příchod mnozí, včetně mne upozorňují již tak dlouhom se ulice našich měst i nadále myjí pitnou vodou.

Stejně tak se hasí často i požáry bez ohledu na to, hasíte-li skládku, či školku. To vše bez ohledu na existenci technologií hašení dosahující až 95% úsporu vody při zásahu a s tím zefektivněnou logistiku, skladování a počet zásahů s jedním vozidlem.

Po ranní jízdě jsem měl hned dvakrát za sebou výuku jízdy a bylo to pět žen a jeden muž.

Bylo příjemné slyšet, že jim pomohla pochopit, jak se vlastně jezdí i to, že sami cítili, že jízda na elektrické jednokolce je mnoho věcí, jen ne lenost jezdce.

Již po prvních sekundách se mění pohled na to, co vlastně E-MOTION je.

Rád lidi učím, bez ohledu na pohlaví a věk, ale ještě raději jezdím krajinou.

Tichem chladných rán

Bez aut a bez lidí

Bez rachotu technologií, které potřebujeme k životu.

Jednokolka je určena k nízkému letu nad krajinou a krajina jí otevírá svou náruč dokořán jak matka ztracené dceři, či synovi, jenž zdál se být odejit na věčnost.

Jsem otec E-MOTIONEER a jsem člověk

Nic víc, nic míň

Jediné, nad čím teď přemýšlím je skutečnost, zda-li i Vám dokáže Váš svět jedno kolo převrátit tak, jako to dokázalo mně samotnému.

Přeji Vám bezpečnou jízdu plnou E-MOTION

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář