Není to tak dlouho. Kdy jsem Vás informoval o skutečnosti, že jsem se stal pyšným vlastníkem stroje času. Jsem jím stále a myslím, že by Vás mohlo zajímat, jak dokázal tento stroj změnit způsob, jakým pracuji a žiji. Na začátek však několik drobností.
Jak víte sami, mám účty na několika sociálních sítích. Konkrétně pak LINKEDIN, FACEBOOK, INSTAGRAM, TWITTER a YOUTUBE. Na FACEBOOKu a INSTAGRAMU mám více profilů, dle zaměření, na YOUTUBE mám pak více kanálů. Nejpoužívanější, z mého pohledu je právě profesní síť LINKEDIN (myslel jsem si), a to do doby, než jsem si udělal pro potřeby analýzy související se strojem času přehled a byl jsem překvapen.
Podívejte se na můj pobyt na TWITTERu
A teď na ten na YOUTUBE
Je toho poměrně dost a když se ještě podívám na analýzu, která je součástí nové verze operačního systému ANDROID, konkrétně pak verze 9, čili PIE, pak zjišťuji, že právě na mobilním telefonu jsem strávil nejvíce času ne na LINKEDIN, jak jsem si myslel, ale vyrovnaně jsou na špici TWITTER a INSTAGRAM a po nich na mobilním telefonu trávím nejvíce času na internetu.
Můj stroj času mi pomohl, a to v rozmezí kratším, než potřeboval bůh na stvoření Země, zredukovat použití telefonu (z něhož netelefonuji) o 93%. Namísto odemykání obrazovky 71x za den jsem již pátý den odemkl jen 11x.
U svého SMARTPHONU, kterým je HONOR 10, jsem byl nadšen z funkce Rychlonabíjení, protože Rychlovybíjení má, stejně jako mnoho ostatních chytrých přístrojů integrované přímo v základu. Myslel jsem si přitom (a byl utvrzován odbornými medii a odborníky), že rychlonabíjení je novinkou.
To bylo před tím, než jsem poprvé nechal nabít svou NOKII 6310i a ona byla ze dvou čárek naplno dobita za 53 minut a pak vydržela týden ve standardním provozu.
Jak tak vidím, je rychlonabíjení baterií opět objevováním objeveného.
A už chápu, proč je takový zájem na tom, aby se co nejméně lidí a co nejkratší dobu, mělo čas, ohlédnout za tím co tu již bylo. Za tím, co bylo normální a běžné.
V roce 1910 jezdilo v Evropě více elektrovozů, než vozů se spalovacími motory.
V 19 století uměli spravit dráteníci nádobí i nádoby tak, že vydrželi dalších 100 let.
Před naším letopočtem manipulovali stavitelé s tak velkými bloky kamene, že do dnešního dne si lámeme hlavu, jak to dělali.
To vše je zapomenuto a zkoumání se považuje za vědeckou práci, či bláznovství.
PRŮMYSL 5.0 má mnoho stavebních kamenů, jedním z nich je však učit se z minulosti a příklady dobré praxe přenášet do reality s využitím nových materiálů, které v minulosti, z níž se učíme ještě neznali.
Je to fascinující cesta.
Cesta plná objevů, vynálezů, spojení. Cesta plná moudrých lidí, kde ti, kteří touží jen a pouze po penězích, které jsou spojeny s nevědomím, soustředí se jen a pouze na metání klacků pod nohy, umísťujíce je však na cesty často až dlouho poté, kdy jsme je minuli.
Před dvěma měsíci začala pracovat v zahraničí, konkrétně ve Francii, první pobočka IBCSD LAB. Jejího majitele a zakladatele jsem potkal na konferenci FASHHIONTECHDAYS 2018 ve Francouzském ROUBAIX. Máme stejnou uniformu, řeč i mysl a věřím, že se i ve Francii brzy INDUSTRIAL UPCYCLING a INDUSTRY 5.0 stane základem pro další rozvoj.
Přeji Vám krásný den a druhou polovinu měsíce února, věřím, že se brzy potkáme.