S Blaženým úsměvem lžím nasloucháme

Jednu společnou vlastnost mají Blázni, Děti a Senilní lidé, usmívají se a přikyvují nad slovy, která plynou jiným lidem z úst. Neuvažují totiž o jejich obsahu, je pro ně dostačující, že je jim někdo nablízku a dýchá s nimi stejný vzduch. To že obsahuje slova, neberou v potaz, je to jen nutná kulisa.

Podíváme-li se na předvolební plakáty a s nimi spojené sliby, je to shodné.

Přikyvujeme a s bezstarostným úsměvem nasloucháme.

Bude líp, jen se podívejte, jak hladké tváře, bez vrásek. Úsměvy bez rozpaků. A sliby dotýkající se hvězdného prostoru. Toť vše jen a pouze pro nás. Pro Maminku. Pro Tatínka. Pro Rodinu. Pro naše děti.

Zabalené do stříbrno zlatých deček zahřejí a není třeba myslet na to, že Vaši rodiče a Vaše děti a Vaše rodina není ta zmiňovaná na billboardu, jsou to jen a pouze ty jejich vlastní.

Vždyť on to s námi důchodci myslí dobře.

Stejně jako seriály.

Stejně jako lichváři, kteří půjčují za pouhé polibky, jež prozradí se chutí hořkých mandlí až v okamžiku, kdy pro půjčenou stokorunu, přijdete o střechu nad hlavou.

Je spousta lidí, kteří neutracené přebytky svých platů, schovávají na účtech bank, kde jim, za každou tisícikorunu, ročně připíší i několik korun. Jsou lidé, kteří lpí na tom, že oni mají na účtě.

NO A CO?

Jejich peníze jsou ku prospěchu jedině oné bance, která s nimi nakládá, jak sama chce, a to bez ohledu na to, zda-li je riziko menší, či větší. Má totiž peněz dost, vždyť všichni ji tak dobře platí a dobrovolně, a ještě jsou ochotni si zaplatit za to, že peníze půjčili.

A pojišťovny a spořitelny, to jej jiná – stejná písnička. Za léta odříkání, pojištění a když se něco stane, zjistíte, že zrovna na tuhle maličkost, nárok nemáte, ale neplačte, můžete si své pojištění rozšířit. A nevěříte-li nám pojistěte si svou nedůvěru, rádi Vám na ni zpracujeme formulář a vystavíme fakturu.

Neděste se, že tu za deset a dvacet let nebudeme, my jsme jen změnili název, a tak z ING jsme najednou NN a ze ZONKY jsme HOME CREDIT. My Vám nelžeme, jen nemluvíme pravdu.

Je to zvláštní, ale v poslední době přibývá DOBRODINCŮ, ochotných poskytnout finanční podporu začínajícím podnikatelům. Skoro za nic, jen za maličkost, stačí se upsat krví, nic víc a máte-li dobrý nápad, stačí nám ho dát, my si s ním poradíme, vyždímeme, upravíme a zahodíme, stejně jako Vás. Stačí jen zdvihnout a pak zahodit. Půjčit tisíc a dostat milion.

Nadace, Dotace, Fondy. Všechny často vlastní bohatí proto, aby se stali ještě bohatšími, s city a pocity se totiž pracuje nejlépe. Je zajímavé pozorovat jak supermodelky a superherci se superzpěváky rozhazují Nadační sítě, aby sami zjistili, že jsou kupodivu další rok o polovinu bohatší.

Andělští Investoři, říkají si jiní a na soutěžích krásy dávají si ceny za svou štědrost, zapomínajíce dodat, kolik jim vlastně přinesla. Soutěže krásy peněz.

Na denním pořádku pro ty s blaženým úsměvem. Pro ty co je mají tak rádi.

P.S. omlouvám se absenci fotografií, ale jedná se o důsledek hackeského útoku na mé stránky, kvůli kterému zůstaly některé komponenty editoru nefunkční, či uzavřené. Chyba tedy není na Vašem přijímači.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář