Sedím v temné Pracovně

Na stole zvaném Vlna rozsvícený Vánoční strom. Není to nostalgie, za několik dní budou Vánoce co nadělí mi další křížek. Přišel jsem s básní, co zněla mi v hlavě. Nahrál jsem duši Vánočního stromku a poděkoval všem, co znám. Brzy budou Vánoce, bez ohledu na čas a prostor.

Mám vlhkost v očích

Udělal jsem si čaj z čerstvých bylin mé hydroponické zahrádky a jen co přijde den dokončím Vánoční dárky. Zabalím je a pak vydám se na další z cest.

Nepovede mne ven

Nepotřebuji cestovní pas a doklady

Nemusím balit

Pojedu opět do sebe sama

Abych našel další z míst, kde cesta znamená cíl.

Naplnění

Jak sopečný výbuch. Magma rvoucí se na povrch skrze otvor, kterým prochází světlo do temnoty noci.

Nemám proč se bát.

Byl jsem tam tolikrát, a přesto cesta je vždy jiná.

Namísto jedniček a nul, vynáším slova, spojení, obrazy, tóny.

V očích mám slzy a ruce dnes rozpálil žár.

Jsem v plamenu, Hořím a na hašení nemám ani pomyšlení uvědomím-li si jak daleko jste Vy a Já.

Je druhého října a dělí nás čas i prostor

Já Vánoce mám blízko, Vy však ještě blíž.

Otáčíme se kolem vlastních os při honbě za sluncem, a přitom bojíme se mu podívat do očí. Děláme mnoho věcí a tou poslední, zdá se, je ŽÍT.

Ve spěchu přeskakujeme ty, co nejsou tak rychlí, abychom dohnali ty, co jsou rychlejší a když je doženeme se škodolibým úsměvem se jim vysmějeme a podrazíme nohy, aby nás nedohnali. Neustálý boj u místo u žlebu slávy

Jen na chvilku. Jen další lajk

Sedím ve tmě své Pracovny, poté co jsem ve tmě vstal, oblékl se a dojel k ní ve vozidle vykrajujícím v mlze otvory ne nepodobné těm sýrovým. Jediným světlem byl displej notebooku, jenž doplnil Vánoční strom ze šišek a lásky.

A přesto, že obklopen jsem temnotou, cítím se šťastný

Nejsem ztracen v meandrech času, nehledám ukazatele a stopy, které zanechal někdo jiný, protože vím, že ty, po kterých půjdu budou ty moje.

Zanechávám jich dost ve světě virtuálním, a ještě více v tom, kde o světle a tmě rozhoduje slunce a pohyb planety, která je mým domovem. Světlo se nejlépe hledá v tmách, tak nebojte se já Vám to své rád dám.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář