Senioři a Veteráni

Senioři a Veteráni

Dne 10.6.2018 proběhla na Plzeňském náměstí přehlídka automobilových veteránů. Byla jen den poté, kdy u Boleveckých rybníků proběhl další ročník vinné stezky, v nichž mohli tankovat zájemci vína různých vinařů a radovat se z jiskry v sklence na čím dál vratších nohou.

Zatímco plzeňské náměstí bylo plné veteránů, kterým se obdivovali lidé podstatně mladšího data, bylo u Boleveckých rybníků k vidění množství seniorů, kterým se všichni stranili, obzvláště, neměli-li tito na sobě značkové oblečení.

Přitom první i druzí jsou často ve stejném věku.

Při své projížďce oběma místy, jsem ve sluchátkách poslouchal jednu z písní Karla Kryla, kterou krásně vizualizovali autoři tohoto videa.

Podíváte-li se kolem vidíte rozdíly, které jsou tak silným impulzem, že dokáží vyvolat slova dopadající pod mými prsty na klávesnici, ale i slzy v očích, minimálně mých vlastních.

Celé panoptikum ke mně samotnému přišlo jen jeden, resp. dva dny poté, kdy jsem mohl strávit celý týden se svým dědečkem. S MUŽEM narozeným jen pět let po konci první světové války. Muže, jehož první dítě, syn se narodilo jen necelých 6 měsíců po konci druhé světové války a druhé dívka o čtyři roky později. Muže, který celý život věnoval druhým. Muže, jenž byl a zůstal UČITELEM a lásce k životu a vzdělání vedl i ostatní, včetně své dcery, mé maminky, která strávila celý svůj život shodně.

Pro mne je tento čas, časem který si cením nade vše

Uvědomuji si totiž hodnotu, kterou mnozí přehlíží

Hodnotu Života Člověka

Hodnotu života tak dlouhého, že stačí na jiné dva až tři.

Proč tedy činíme takový rozdíl mezi VĚCÍ a ČLOVĚKEM?

Do toho, aby veteráni vypadali tak jak vypadají, investují jejich často mnohem mladší majitelé, velké prostředky a velké množství času.

Do toho, aby senioři vypadali, jak vypadají, investují jen oni sami, a to až poté, kdy často většinu svých důchodů převádí či dává mladším, aby se měli dobře oni.

Jsou samozřejmě výjimky, kdy senior má svou hodnotu.

Může jí být majestát, jak ukazuje Královna Matka, či Monarchové některých dalších destinací, či hodnota majetku která ze seniora dělá veterána.

Podíváme-li se však do jiných zemí zjistíme, že veterány jsou často nazývání vojáci, kteří se účastnili válečných konfliktů, aby byli následně odstaveni mimo společnost, protože kdo by stál o často psychicky labilní a pořádku-milovné lidi.

V angličtině je automobilový veterán nazýván OLDMOBILE a lidé SENIOR CITIZEN.

Skutečnost, že nám všem se s každý dnem blíží, čas naší vlastní seniority a mnoho mladých považuje za seniory již lidi o patnáct až dvacet let starší než jsou oni sami a ignorance, agresivita, vulgárnost dávno vystřídala úctu ke stáří, nám budoucím seniorům nadává příliš mnoho nadějí v tom, že náš budoucí obraz bude připomínat více plzeňské veterány, než místní seniory.

Rozdíl však oproti dnešku bude.

Zatímco dnešní důchodci ještě mají prostředky zvané DŮCHOD, budoucí nebudou mít ze státu, kterému celý život odváděli nemálo z toho, co vydělali, vůbec nic, kromě vlastních úspor, a i ty si musí dobře hlídat, aby o ně nepřišli, protože komunistická přítomnost vedená pod záštitou demokracie, je již mezi námi.

Oproti minulosti se změnilo motto

Namísto

NEBÁT SE A NEKRÁST

Si jej současní mocipáni upravili na

NEBÁT SE SI NAKRÁST

Čím více tím beztrestnější budou zloději i ti, kdo jim jejich zlodějiny umožnili.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář