Smrad až na půdu

Půda je pokladem pro ty, kdo chtějí létat. Stejně jako pro děti, které hledají království zapomenutého času. Stejně jako pro developery, kteří promění nanicovaté nic, které koupili za pár korun, v loft jenž prodají za miliony.

Ovšem půda je i to, co máme denně pod nohama

Je jedno v jaké zemi, na jakém kontinentě, všude chodíme po půdě, jejíž obnažená tvář zdá se býti méně přítomna než ta, již halíme do betonových a asfaltových pásů a kryjeme ji brněním z kamení a písku říkajíce tomu pokrok dopravy.

V tuzemsku, a nejen zde, znamená PŮDA = PRACHY.

Levně kup, draze prodej, je základní deviza, která stojí vedle další, jenž říká zabij pro život.

Přeci jen ŘEPKA to jsou prachy

Žížaly jsou mor

Šiřme mor a bude více prachů.

Širokopásmové likvidační látky hubící vše živé v dosahu udělaly z živé země HŘBITOVNÍ pustinu, ovšem ne tu, kterou známe z míst za hřbitovní zdí. Je to mělký hrob sám.

Tento můj příspěvek opět vznikl spontálně, a to konkrétně v reakci na článek nesoucí následující název

Jen jeden den před napsáním tohoto článku jsem měl možnost navštívit památník Pana Karla Čapka. Spisovatele, jehož dílo tolik ovlivnilo mou lásku k psanému slovu. Památník je kousek od města Dobříš, ve středních Čechách a je situován ve vile, kterou on sám se svými přáteli nazval STRŽ.

Kromě GENIA LOCI, kterého se podařilo zachovat i přes pobyt ruských vojsk, se v prostorách nachází dobře vybrané pasáže textů a části života nejenom tohoto ČLOVĚKA, ale i přátel a blízkých a aktuálně i pana Miroslava Horníčka.

Důvod, proč jej zmiňuji je prostý, mezi texty jsem totiž našel i ten týkající se způsobu zacházení s půdou.

Jak vidíte, vzal si pan Čapek příklad ze zahraničí, ale jistě ne proto, aby byl vzorem domácím hospodářům, spíše aby ukázal odlišnosti krajiny a schopnost lidí si krajiny vážit, i když je jiná než ta naše místní.

Zatímco v Holandsku se o půdu starali a „odpařovali“ vodu, v tuzemsku se odpařuje půda, jak stojí v příspěvku, který už má něco za sebou.

Tento příspěvek píši necelých 12 hodin poté, co rezignovala na funkci ministryně spravedlnosti Malá a o místo se, jak Blanický rytíř přihlásil mistr činu Babiš. Ovšem je to také jen hodinu poté, co ten samý hrdina prohlásil, že NECHCE POSLOUCHAT TY KECY a MINSTERSTVO SPRAVEDLNOSTI ŘÍDIT NEBUDE.

Myslím, že není třeba hledat dalších důvodů, proč pan Babiš není a nebude politikem, který by byl vzorem národu a lidem, kteří ho tvoří. Lidem kteří již narovnali hřbety a nechtějí se znovu hrbit před penězi spojenými s mocí a mocí opilými větrnými růžicemi, které otáčí se jen tam odkud jsou cítit další prachy.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář