SOCIÁLNÍ CHCITĚ

Požehnáním naší doby jeví se být sociální sítě. Vznikly proto, aby propojily „nerdy“, kteří to uměli s počítači, ale ne lidmi. Po dekádě testů dokázaly sociální sítě propojit nejen lidi na celém světě, ale i provést fúzi člověka a stroje do jednoho kompaktního celku.

Namísto desítek a stovek lidí zavřených doma u počítačů jich jsou stovky milionů

A sociální začalo se rovnat virtuální

Víte, co udělal Váš „SOCIÁLNÍ SOUDRUH“ na druhém konci světa a nevíte, co se děje ve vedlejším pokoji.

Již samotné vnímání výrazu sociální sítě ukazuje na slepotu, které podléháme

Vnímáte jen sítě

A zapomněli jsme na to, že sociální, kdysi znamenalo společenské, postavené na osobním kontaktu, často potvrzeném rukou daním, polibkem, či objetím.

Zbyly jen sítě.

Sítě, ozdobené návnadami a spojené neviditelnými nanovlákny, které vpustí vstoupit, ale vystoupení se brání. Respektive, nebrání, nemají to totiž zapotřebí, protože lapení ven nechtějí. Důvod je nasnadě, pozlátko viděné zvenčí, je ještě zlatější a lesklejší při pohledu zevnitř.

Zatímco zvenku viděli jsme jen obrysy, uvnitř vidíme křivky.

Zatímco zvenčí slyšeli jsme jen šum, uvnitř ozývá se hudba

Rozzářené kinosály, rozesmáté tváře. Hudba a Tanec. Muži, Ženy, Zpěv, Sex, Vynálezy a to vše na dotek sítě.

Choulíme se do sebe hrdí, že máme síť.

Přitahujeme ji blíže jak přikrývku a dělá nám dobře, každý dotek. Hlasitě oznamujeme dalšího followera, čím známější, tím lépe, protože

ON MNE SLEDUJE     –    ONA MI DALA LIKE     –   ONI JSOU TU SE MNOU.

Skutečně.

Zvednou Vás, když upadnete? Pomohou na nohy, když skulíte se z gauče. Uvaří polévku? Pohladí? Pomohou zvednout další kámen a umístit ho do mozaiky domu, do kterého nefouká a neprší?

SOCIÁLNÍ CHCITĚ stalo se standardem a ti, co ještě nepropadli smějí se ztraceným, aby až dostanou vlastní klíč od dveří, vstoupili a nechali se vést těmi, kdo se vyznají.

Přitom je změna snadná, jako přestat kouřit

Prostě si nezapálíte, resp. prostě sociální sítě nenavštívíte.

Zkuste to. Nejde?

Možná je na vině jedna maličkost integrovaná proto, abyste se měli lépe a věděli, co se děje hned a okamžitě a pořád. Touto maličkostí jsou NOTIFIKACE. Funkce, automaticky zapnutá při prvním vstupu. Funkce, která Vám oznámí každé nové foto, každý příspěvek, každou myšlenku a každé video. A to hned a obratem po jejich umístění a Vy tak můžete být téměř živě přitom, a to i přesto, že jste vzdáleni tisíce kilometrů.

Sociální sítě jsou boží.

Jen lidé z daru učinili bič, kterým popohání k většímu výkonu ty, kdož hlavu v chomoutu a sklopenou hlavu považují za výsadu a na rovná záda a prázdné ruce dívají se s despektem vítěze.

A co Vy?

Už jste řekli CHCITĚ?

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář