Spalovna se staví proto, aby …

se snížilo množství komunálního odpadu. Ne to si nedělám legraci. Tato věta se skutečně nachází téměř ve všech zadávacích řízeních týkajících se výstavby spaloven odpadu. U mnohých to je dokonce nosná myšlenka, se kterou se přemlouvá voličstvo proto, aby bylo pro.

Je to stejná myšlenka, se kterou odpadové společnosti začaly a dodnes propagují RECYKLACI – Zázrak, jehož důsledkem je navýšení objemu odpadu v řádech vyšších desítek procent, a to i tam, kde nikdy některé druhy odpadu (například BIOODPAD) nikdy nebyly.

Tato myšlenka se objevuje i v článku, a musím uznat velmi dobře napsaném článku, jenž se týká záměru výstavby největší spalovny v tuzemsku, jež by měla stát a pravděpodobně i bude, v Horních Počáplech a bude zachraňovat svět, stejně jako přibývající počet kontejnerů v odpadové duze.

Autor článku je..

Neznámý

Zapomněl se podepsat, což je velká škoda, protože lidé by mu jistě poděkovali, že za ně bojuje.

Ovšem bez podpisu se ONLINE NOVINY nesoucí název MĚLNICKO obejdou.

Není třeba.

Co kdyby se někdo chtěl ptát?

Ona vůbec media jsou takový zvláštní tvor.

Všechna píší pravdu, ale většinou jen tu, která se hodí vlastníkovi, či vlastníkům. Proto je dobré, čas od času zjistit, kdo oním vlastníkem vlastně je.

Velice zajímavé čtení poskytuje

Zajímalo by mne, koho z Vás, po dočtení napadla otázka, kdo vlastní společnost, která tento přehled zpracovala. Já ji v přehledu nenašel a obchodní rejstřík odkazuje mimo jiné na vlastníky sídlící ve Velké Británii a Holandsku.

Jak zjistit, zda-li tak krásně zpracovaná infografika obsahuje skutečně vždy úplné informace?

Jistě to lze, ale cesta je dlouhá a těžká, tak proč se namáhat.

Stejně těžké bývá nejít s davem.

On totiž tak krásně nese.

A tak kdo chce, může se jím nechat nést od kolébky ke kolébce

Či cirkulárně v kruhu.

První část tohoto příspěvku jsem napsal v pátek, kdy jsem kromě jiného měl možnost v továrně svého klienta dohodnout testovací odvoz první série přebytků výroby na druhotné zužitkování. Podaří-li se realizovat tento projekt, tedy budou-li výsledky testu pozitivní, sníží klient výrazně dopady svých operací na životní prostředí a zároveň zvýší svou profitabilitu, a to vše bez kapitálové investice.

Odstavec výše již dopisuji v sobotu, kdy ráno jsem při průměrné rychlosti 23,8 km/h projel jeden ze svých kratších okruhů, abych v chladu rána nabyl sil a energie na další z pracovních dní, kdy dopoledne bude patřil modifikaci mých skladových prostor a odpoledne jednání s dalším z lidí, kteří mají zájem budovat svět bez odpadu a plýtvání a nebojí se, že si přitom ušpiní ruce. Z těch rukou totiž může vyjít další život stejně krásný, jako je tento.

Kdyby těch rukou nebylo, byla by spalovna jednou ze standardních cest, tou druhou by byla skládka, tak si vyberte sami, co považujete za lepší řešení.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář