Štědré Vánoce, Peklo už čeká

V minulém století, v dobách mého dětství, se na Vánoce přálo Šťastné a Veselé strávení Svátků vánočních. Doba se změnila a Štěstí a Veselost, nahradila Štědrost. Televizní spoty neradí, jak být Šťastnější, ale indikují Štědrost výhodných nákupů věcí, ze kterých bude největší radost.

Stejné televize, ale i další media, včetně internetových hned v návazných sděleních radí, že nemáte-li dost, můžete koupit na splátky, či si prostě půjčit protože, když lidé půjčují lidem, máte šanci dostat i Vy.

Jeden ze článků, který se minulý týden objevil na stránkách novin pana řídícího, nese libozvučný název

V PŮJČOVÁNÍ PENĚZ LIDÍ LIDEM SE UŽ V ČESKU TOČÍ MILIARDY KORUN

Článek, který ač neoznačen jako komerční prezentace, vyzdvihuje jaké dobro společnost ZONKY, kolem které se vše točí, lidem nabízí. Autor, stejně jako usmívající se šéf společnosti však v přívalu dobrých zpráv zapomněli dodat jednu maličkost, tak aby se mi to také nestalo, doplním ji já teď hned.

Společnost ZONKY je v majetku společnosti HOME CREDIT, patřící Českému miliardáři, panu Kelnerovi, tedy muži, do jehož portfolia patří například i Hospodářské noviny a další media.

Ačkoliv by to mohlo vypadat, že HOME CREDIT úspěšnou společnost v dubnu letošního roku koupil, je skutečnost malinko jiná a lze ji vyčíst na stránkách WIKIPEDIE, kde stojí psáno

Projekt Zonky, za kterým stojí bývalá šéfredaktorka IHNED.cz Lucie Tvarůžková, vznik v České republice v červnu roku 2015. Hlavní investorem projektu je nizozemský inovační fond Home Credit Lab N.V, dceřiná firma Home Creditu, který patří do skupiny PPF.

Až do dubna roku 2017 Zonky spravoval na základě správcovské smlouvy startupový inkubátor CreativeDock v čele právě s Lucií Tvarůžkovou. CreativeDock v dubnu předal správu skupině Home Credit. Spolu s tím se změnil také šéf projektu, Lucii Tvarůžkovou nahradil Petr Novák.

ZONKY byl tedy od počátku jen takovou malou lží, resp. ne úplnou pravdou. Oni lidé lidem ve skutečnosti moc napřímo nepůjčovali, vše totiž běželo pod dohledem investora, který díky tomu získal nejen snad všechny osobní údaje nejen o těch, co si půjčit potřebovali, ale i o těch co mají peníze nazbyt. Dvě dobré skupiny se kterými se dá tak dobře pracovat.

Štěstí se změnilo na Štědrost a už jsme zase blíže Číně, kde kromě jiného právě HOME CREDIT byl prvním zahraničním subjektem, který mohl nabízet půjčky pod dohledem strany a business a z něho vyplývající zisk mu roste stejně slibně jako v sousedním Rusku, čekám další krok Kubu a Severní Koreu a jistě i pár Afrických a latinskoamerických zemí s lidmi, kteří se rádi zadluží, jen aby mohli dát svým blízkým, či sami sobě to, co si přejí, třeba trochu jídla.

Ona dobročinnost, totiž není filantropií, neboli „láskou k člověku“, či altruismem definovaným jako dobročinnost, nesobeckost, či nezištnost, ale je pravým opakem, tedy egoismem, tedy přílišným sledováním vlastního prospěchu a zájmu, případně i na úkor druhých.

Měl jsem možnost zažít, co HOME CREDIT a další dobrodinci z oblasti půjček s člověkem a jeho životem dokáží udělat a nejdete to i v několika příspěvcích mého vlastního blogu, kde jsem sledoval život člověka, který do dluhové pasti nespadl, ale sám vlezl v domnění, že je to cesta ven z problémů, ale až pozdě, na smrtelné posteli, která nebyla jeho, v cizím povlečení a bez rodiny zjistil, že se spletl.

Byl bych rád, kdyby ti, co si dnešní blog přečtou, na něj upozornili a poslali ho dál. Neslibuji, že za každých pět odeslaných e-mailů budou zahrnuti bohatstvím, minimálně ne tím materiálním, ale jsem si jist, že pomohou tomu, aby Vánoce, ale nejen ony, spíše celý život, přestal byl jedním velkým materiálním koláčem štědrosti a hojnosti a stal se zase životem plným ŠTĚSTÍ, které se skládá z lásky a pohody, o které jsem já sám i díky tomuto a dalším článků, a svému cíli, již dávno přišel.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář