Svět je krásný. Bez lidí.

Nevím kolik čtenářů mého blogu používá na svém stolním počítači operační systém WINDOWS a nevím ani, zda-li formu ÚVODNÍ OBRAZOVKY, podobné té WINDOWS, mají i počítače APPLE, co jsem si však jist, že na 100% předkládaných obrázcích je uživateli předkládána krásná krajina.

Ať to jsou hory, lesy, jezera, stromy, pouště, prostě vše, co naše krásná Země nabízí.

Vždy foceno profesionálem, či profesionálkou jehož, či jejíž jméno nikdo nezná.

Již od počátku roku, kdy se ta ty obrázky dívám pozorněji a déle, s ohledem na stálé zpomalování mého výpočetního bracha vyztuženého v pantu displeje pruhem oceli, aby se nerozpadl a všiml jsem si jednoho shodného rysu.

NA fotografiích schází

Lidé

Zvířata tam občas jsou.

Jsou tam, občas, i stromy, květiny, či tráva.

Někdy jsou tam i lidské výtvory.

Jediné, co zmizelo, jsou lidé.

A mne v duchu běží otázka, zda-li právě absence člověka, nečiní obrazy, které jsou nám předkládány, tak krásně dokonalými a dokonale krásnými.

Nepřináší nám „okna do světa“ bez oken podprahové sdělení, že je na tom světě něco navíc?

Něco, co na něj vlastně nepatří?

Nefotí a neupravují fotografie stroje?

Není to umělá inteligence, o které se mluví čím dále častěji, na rozdíl od té lidské?

Nejsou to stroje, vybavené umělou inteligencí, jenž nám předkládají ve vyhledávačích výsledky našeho hledání bez ohledu na čas a realitu, která by na nás mohla mít negativní vliv?

Když jste v roce 2016 a většinu roku 2017 zadali do vyhledávače pojem INDUSTRY 5.0, vypadl na Vás stál rychle rostoucí počet odkazů, který začínal odkazem na první zmínku o tomto novém průmyslu, či jeho definicí. Od prosince 2017 však nahradily původní odkazy, odkazy nové, komerčnější. Odkazy na myšlenky vykradené z původních zdrojů a upravené tak, aby namísto budoucnosti, nesli zisky. Není to právě to, co máme vidět?

Zadáte-li na nevětší encyklopedii světa stejný pojem, dozvíte se, že:

The page „INDUSTRY 5.0“ does not exist. You can ask for it to be created, but consider checking the search results below to see whether the topic is already covered“

Ale už Vám nebude řečeno, že výše uvedená definice, byla původně určena právě pro ni a až po mnohých odmítnutích byla zveřejněna na stránkách mých vlastních.

Vypadá to, jako kdyby svět, ta krásná barevná a mnohotvárná krajina, smrskla se na velikost displeje a my, tiše slintáme a závidíme její existenci těm, kdo z ní udělali dokonalý obraz, dokonalého světa, robotům a umělé inteligenci, které je jasné, že člověk je bottle-neck, či chcete-li slabé místo systému universa.

Je možná, že namísto oken do nebe, otevírají se nám brány do pekla a my dobrovolně střiháme čím dál kratší pásky se slovy, to jsme zase o krok dál.

Přeji Vám všem krásný a klidný víkend, víkend plný lidí a přírody, která na rozdíl od nás, nepotřebuje říkat, co má dělat, jen to prostě dělá, a tak už dokázala přežít i to, čemu lidé říkají věčnost.

Obrázek výše je pořízen v Černobylu, místě, kde už nikdy neměl život být.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář