Ti co řekli NE

Je už nějaký ten pátek po volbách a my se ze „svobodného“ tisku dozvídáme, že „svobodný“ premiér si vybral členy své vlády, lidi, kteří mu řekli ANO. Tímto prohlášením bych mohl dnešní blog skončit, ale ne všichni dokáží číst mezi řádky, tak budu pokračovat.

Jak stojí v titulku jednoho z medií

Babiš potvrdil jména dalších ministrů.

Přemýšlím, jaký je důvod skutečnosti, že při přečtení titulku, mi hlavou rezonoval (od voleb již po X-té) název jednoho z textů, ale i knihy, autora, který nedávno navštívil Českou republiku pana Roberta Fulghuma.

Kniha se jmenuje UŽ HOŘELA KDYŽ JSEM SI DO NÍ LEHAL

V každém z textů, které se týkají sestavení nové vlády totiž zaznívají pouze jména lidí, kteří řekli ANO. Většina z nich je zkušená, protože ANO, říkají již delší dobu a někteří došli i tak daleko, že své ANO nosí na vizitce i spodním prádle.

Přemýšlím, zda-li je pan premiér skutečně takový psycholog a stratég a znalec lidí, že co oslovený, to shodný názor, či zda bez ohledu na GDPR a změny s ním související jen nechává za státní peníze i nadále překontrolovat stavy, aby zjistil, kde koho tlačí bota, či koho by tlačit mohla. Přeci jen, na každého se něco najde, že.

Důvodů proč lidé říkají na nabídku politických funkcí je mnoho, ale se zájmem o politiku, to však často nemá nic společného.

Lidé se chtějí stát ministry a politiky proto, že

Podíváme-li se na politickou mapu zjistíme, že politik dokáže současně vykonávat desítky placených a jednotky neplacených funkcí. Často se celý rok nemusí na pracovišti objevit, a přesto má nárok na plný plat. Ti nejlepší dokáží hlasovat a zvedat ruku, i když jsou vzdáleni stovky a tisíce kilometrů.

A i přes kouzla popsané výše jsou lidé, kteří nabídce řekli NE.

Jak se jmenují Vám nepovím. Nevím to.

Ale cítím, že tu jsou. Kdyby náhodou, měl někdo zájem o to, aby politikaření nebylo rovno s politikou, měl by se vydat je hledat. Když je najde je potřeba, aby nejdříve zryl do hloubky celé politické pole a otočil každý kámen, následně s pluhem začal psát, od prvního písmene zákony nové, tak jako to kdysi udělal jeden malý muž milující svou zemi, zemi svých předků a těch, kteří měli přijít po něm.

Právě pro ně si dal tu práci

Ne pro sebe.

Tak to zvažte. Myslím, že bude třeba začít hledat hned.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář