Tři v jednom

Sejdou-li se tři v jednom, má každé dítě radost. Dostane totiž najednou Sladkost, Překvapení a Dárek. U řidičů to často bývá deprese, protože trojkombinace obsahuje ztracený čas na hledání parkovacího místa – auto zamčené botičkou – a záznam v kartě řidiče.

V polovině listopadu se takto sešly na obrazovce mého počítače v jeden den, tři zprávy

První dvě mi do schránky doručila společnost google, protože se týkají prevence vzniku odpadu, třetí pak oslavuje pravý opak.

  1. ČR a Izrael by měly více spolupracovat v otázce vody či odpadů
  2. Jak si nechat umýt ručně auto a přitom nevytáhnout paty z domu
  3. První lyžování v Česku začíná. Monínec zasněžuje i při teplotách nad nulou

Mohlo by to vypadat, že tyto zprávy spolu nikterak nesouvisí, ale opak je pravdou. Všechny se týkají práce, kterou vykonávám, jen tak nejsou vnímány.

Zatímco v té první je ukázáno, že razítko vyřeší sucho a „workshopy a semináře“ přinesou vláhu, ukazuje druhá pravý luxus s eko přívlastkem, stejně jako ta třetí.

Z té první se dozvíme, že Česko se bude učit od Izraele, jak zacházet s vodou (to mi smysl dává) a splácet bude tím, že bude učit Izrael, jak zacházet s odpadem (což je naprostý nesmysl). Nevím, na které větvi ministr Brabec sedí, ale země, které po ekologické stránce vládne, se stala nejen odpadovým košem Evropy, ale začíná být největší skládkou chráněnou zákonem. Objem plýtvání a rostoucí objem generovaného odpadu, které narůstají kromě jiného díky lži zvané recyklace, úspěšně roste a za doby ministrování pana ministra nejen, že se trend nezastavil, ale zrychluje se a odpadové společnosti si dovolují čím dál více.

Druhá je pro mne zajímavá hlavně z pohledu zdroje, ve kterém byla vydána. Je jím server www.iluxus.cz, který jak už z názvu vyplývá je určen pro ty bohaté, či ty, kteří se bohatými chtějí stát a stávají, často i díky tomu, že slova jako EKOLOGIE, PŘÍRODA, ODPADY, vnímají jen jako PENÍZE a PROFIT. Článek, stejně jako 100% zbylého obsahu webu je reklamní. Při čištění se používá tekutina (předpokládám, že jejím základem voda je) a tato svými zázračnými vlastnostmi obklopí špínu a speciální utěrka ji prostě a jednoduše setře. Jsem rád, že existuje řešení šetřící vodu, jen mi schází informace, co se děje s utěrkami, a je-li technologie tak zázračnou, proč i 11 let od vzniku společnosti zůstává většina světových trhů neobsazena a proč zůstalo jen a pouze u aut. Jen pro zajímavost zkuste na stránkách českého franchisanta, či stránkách původce najít standardně špinavý vůz k umytí, mně se to nepodařilo.

Třetí zpráva pak přináší zimu a s ní i radovánky na dvou prknech, či na jednom, či prostě na „sněhu“. V tomto případě však není shůry dáno, a proto je třeba sněhovou přikrývku vyrobit z vody, která teče po zemi. Když jsem si zjišťoval, informace k tématu, zjistil jsem, že na zasněžení plochy ca 60×60 metrů se spotřebuje v průměru od 19 do 38.000 litrů vody. ZA MINUTU PROVOZU.

Ačkoli nemám představu kolik minut, či hodin musí sněžná děla v Monínci denně běžet, aby na 37 cm pokrývce mohlo lyžovat Nula lyžařů, myslím, že se bude jednat o provoz poměrně trvalý. Přepočteme-li tedy průměr spotřeby 23.500 litrů za minutu na hodinu, pak se dostaneme na objem 1.410.000 litrů spotřebované vody, což například při osmi hodinách zasněžování činí 11.280.000 litrů za den, a to pozor na skutečnost, že hovoříme o ploše 60×60 m. V Monínci by se však ze začátku mělo lyžovat jen na 600 m dlouhém úseku, tedy na desetinásobku plochy, pro který jsou výše uvedená čísla počítána.

Jen tak pro zajímavost, co na to brabec a jeho poletavý přátelé, už je vzal na klouzačku?

P.S. na závěr bych jen rád dodal, že v roce 2018 je, ještě v době psaní tohoto článku (16.11.2018), v 37 obcích voda pro obyvatele na příděl, a to v objemu 100l na osobu a den. Co Vy na to?

P.P.S. Jak vidíte z vyjádření odborníka, zasněžování je pohoda, jen houšť. Přeci jen, on to musí vědět, vždyť je za svou odbornost placen.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář