UI a AI

Nadpis dnešního příspěvku mne vzal hodně hluboko do minulosti vybavili se mi totiž ČUK a GEK. Vám, kterým tato jména nic neříkají doporučím využít vyhledávače a věřím, že budete úspěšní. Vyhledávače totiž nejen vyhledávají, ale i se učí.

Učí se z toho, co dostávávají předloženo

Dělají to, co dostanou přikázáno

UI je zkratka pro umělou inteligenci

AI je zkratka pro umělou inteligenci

I přesto se zdá, že na trhu jsou obě a jedna je lepší než ta druhá.

Když na jaře nastoupil do postu ministra průmyslu pan Havlíček, jako nástupce po neviditelné ministryni Novákové začali se dít věci.

https://www.youtube.com/watch?v=rANopUSG1-Y&list=PLMnbQGsDtenDvOL4OlXFUJjKN6QBljakI

V rákosí lupne, ve vrbě hrkne a objeví se

Umělá Inteligence

Nový pan ministr chce pak c Česka udělat lídra ve využití umělé inteligence.

Podíváme-li se na politickou scénu, je nám všem jasné, že je nejvyšší čas.

Věřím, že pan ministr cestu zavádění začne právě na politické půdě a ve státní správě, a to i přesto, že to na své tiskové konferenci k tomuto tématu nezmínil. Vždyť už jen to, že se sám postaví do čela VÝBORU PRO AI je více než známkou naděje.

Když práci svého nadřízeného orgánu schválil i Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar, který už dříve řekl, že strategie je napsána dobře i s termíny a opatřeními, musí to vyjít.

Česká republika a její kompletní vedení až po to nejvyšší totiž strategii umělé inteligence prosazuje již dlouho, jen pod jiným názvem. IA, resp. ÍÁ a tato je jednoznačně pozitivně přijímána napříč politickým spektrem, kde každý návrh shora je přijímán hlasitým vyjadřováním radosti používáním těchto dvou samohlásek.

V každém případě je dnes, tedy sedm měsíců po nástupu nového ministra do postu znát velká změna. Průmysl vzkvétá a spolu s ním všechny témata, která si na začátku své kariery vytýčil.

Podařilo se mu nejen zprovoznit tak dlouho nefunkční dálnici D1, ale i spustit rychlodráhu z Pražského letiště navazující na síť METRA. Budova EVROPSKÉHO CENTRA EXCELENCE V AI získala exklusivní možnost sídlit na prestižní adrese Dvůr Semtín 1, 259 01 Olbramovice, a to jen za částku pouhé půl miliardy získané z dotací Evropské Unie, která stává se tímto velkým dlužníkem.

Tím úspěchy však zdaleka nekončí, a to ani přesto, že k ministerskému křeslu přibylo to premiérské poté, co se jeho předchozí držitel dostal zaslouženě na příčku nejvyšší.

Slova „Zajistíme bezpečnost automobilů bez řidiče, robotů i autonomních zbraní, zkrátka všude tam, kde se potkává člověk a inteligentní stroj. Navážeme na naše dosavadní úspěchy v mobilitě a dopravě, vojenském a bezpečnostním výzkumu i na naši historickou zkušenost,“

se již dnes zapisují, a to s plným právem nejen do učebnic, ale i do kronik národního rozvoje, které zlatým písmem mapují milníky historie naší malé země středu.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář