Ukliďme Česko aneb práce za Ty, kteří za ni již dostali zaplaceno

Projekt UKLIĎME ČESKO v době svého vzniku navázal na globální aktivitu s názvem UKLIĎME SVĚT, která byla představena již v roce 1992, tedy nedlouho poté, kdy byla RECYKLACE odpadu díky medializaci odpadových firem, pochopena jako záchrana světa před odpadem.

Na to, co vlastně UKLIĎME ČESKO je, se můžeme podívat přímo na stránkách této akce, kde se píše následovné.

Základní informace

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Společně v jeden den.

Ti starší si jistě vzpomenou, že podobné aktivity probíhaly již před Sametovou Revolucí a byly ještě dobrovolnější a říkalo se jim často AKCE Z-

Od roku 2008 se hlavním partnerem akce stala VEOLIA NADAČNÍ FOND a pak samá sláva, jak říká pohled do historie.

K firmě VEOLIA se přidávali další odpadové, i neodpadové, ale odpad generující sponzoři.

Při akci, která se koná dvakrát za rok, se sejde velké množství dobrovolníků, kteří nechtějí žít na skládce a nechtějí ani, aby na skládce vyrůstaly jejich vlastní děti. Proto je berou s sebou, aby viděli, jak se dá svět, či v tomto případě stát a místo ve kterém žijí, zbavit nepořádku.

V rámci akce často všichni vyslechnou informace o důležitosti recyklace ….

Stejně jako další lži.

Lži, které jsou tak důležité pro dosažení cíle sponzorů. Skutečného cíle, který je zcela opačný než ten, který je předkládán veřejnosti.

Cílem je MÍT ODPADU VÍCE

S objemem totiž roste profit.

A peníze jsou přeci to nejdůležitější a jediné o co ve skutečnosti jde.

A profit? Toho se nejlépe dosáhne tím, že si necháte zaplatit za práci, kterou za Vás udělá někdo jiný, nejlépe pak ten, komu měsíčně vystavujete fakturu za práci, kterou jste ani nehodlali udělat.

UKLIĎME ČESKO, stejně jako RECYKLACE jsou postaveny na správné myšlence

Bohužel se oba procesy, či projekty staly jen nástrojem pro zvýšení profitability lidí, kteří vlastní a podnikají v pátém nejprofitabilnějším průmyslu světa V ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ, jehož oficiální výše se uvádí ve výši 25.000.000.000 USD, a to ve stejné době, kdy se potichu mluví o tom, že ve skutečnosti je to 5 – 10 násobkem, protože většinu zisku generuje tzv. šedá ekonomika, která je jedním ze stavebních kamenů tohoto průmyslu.

Důvodem napsání tohoto článku je nejen má vlastní práce, ale i jedna sobotní projížďka městem, v němž v dubnu 2018 probíhala též akce jejíž název je uveden v úvodu.

Sobotní projížďku jsem realizoval 28.4.2018, tedy téměř tři týdny poté.

To jsem se viděl bylo impulzem, který doufám, že pomůže otevřít oči shodně jako mé přednášky a práce, pro kterou každý den s chutí vstávám i ve čtyři hodiny ráno, abych jí stihl udělat co nejvíce.

Na to, abyste se mohli rozmyslet, zda-li se příštího kola UKLIĎME ČESKO účastníte, či nikoliv, máte dost času. Proběhne totiž až na podzim a do té doby se máte dost času ptát se své odpadové společnosti (včetně sponzorů), proč svou práci nedělají dobře.

P.S. fota níže jsem pořídil na stejném místě 8.5.2018. Co myslíte, nechcete být také sponzorem?

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář