Ukradená Budoucnost

Ačkoli jsem v pátečním příspěvku zmiňoval, že se svatbě nejchudšího z Čechů nebudu věnovat, protože se jí věnovali jiní, musím se k ní vrátit. Ani ne proto kdo se se ženil a vdával, ale proto, kde se svatba s více než 200 pozvanými hosty a podobným počtem podavačů, konala.

Právě zvolené místo konání totiž ukázalo, jak peníze dávají moc a právo, je pod jejich příkrovem, jen nesmyslné seskupení slov, kterým se je možné vysmát.

Impulz k napsání příspěvku mi dala ještě jedna událost. Neuvěřitelná bezohlednost řidiče níže vyfoceného vozidla, který nejen, že vjel na soukromý pozemek majitelů bytů bytového domu, kde za své parkovací místa zaplatili částku blízkou 100.000,-Kč, ale on nechal zaparkováno tak, že blokoval rovnou čtyři parkovací místa a na troubení jednoho z majitelů, který přijel a chtěl zaparkovat na své místo, ale nemohl, jen koukal z okna schovaný za záclonou, aby pak hrdinsky vyběhl, když to po 20 minutách už majitele omrzelo a odešel, a své auto přeparkoval o 3 metry dál.

Když se ho pak majitel ptal, proč to učinil, jen se usmíval nad svým hrdinským činem, a i na tu dálku bylo cítit, že alkohol pravděpodobně nebyl jedinou drogou, kterou se před cestou posílil.

Takovou malou drobností je pak skutečnost, že 90% parkovacích míst byla prázdná, stejně jako parkovací místa před vjezdem na soukromý pozemek.

Nyní však k svatbě, resp. ke Stračímu hnízdu.

 • Je známo, že tato stavba byla postavena neoprávněně z Evropských dotací
 • Je známo, že neslouží účelu, který byl v době podání žádosti o dotace deklarován, ale k soukromým účelům
 • Je známo, že vyšetřování žádá Evropská Unie i Státní žalobce
 • Je známo, že všechny dokumenty sublimovaly
 • Je známo, že vyšetřování ukazuje, že pachatel je neznámý
 • Čin je neznámý
 • Jména jsou neznámá
 • Peníze jsou neznámé

I přes tato všechny fakta a skutečnosti, se scházejí politické špičky s majitelem-nemajitelem na jeho majetku-nemajetku, aby diskutovali spravedlnost-nespravedlnost, pro jiné a způsoby-nezpůsoby jak legálně-nelegálně dále otáčet plachtou rozvoje-nerozvoje společnosti, tak, aby se vlastní kapsy a hnízda plnila penězi, které přímou linkou odtékají na zahraniční konta v offshorových rájích.

Jestliže někdo použil cizí peníze pro sebe, býval kdysi nazývám zlodějem

Dnes je nazýván budoucím premiérem a prezidentem

Tam, kde si demokracie rozbila hlavu o autoritářskou moc pěticípých hvězd a ostrých srpů, se kladivem pomůže k tomu, aby i páteře zůstaly správně ohnuté. Přizpůsobovat práci na běžícím pásu výroby pro spotřebu je totiž třeba odmalička.

Oproti minulosti se však přeci jen něco málo změnilo.

Máme internet a nebojíme se zvednout hlavu a narovnat páteř a říkat, jak se věci mají. Naše samizdaty umístěné na internet nečte jeden, dva lidé, ale čtou je stovky, tisíce a dosáhnout mohou milionů a miliard.

V případě stračího hnízda již nejde o Padesát Ukradených Milionů – Jde o Budoucnost, kterou mají stavět za odměnu TI co kradou, proto aby mohli krást ještě více.

Ačkoli se dnes jedná spíše o blog politický, zamyslete se nad tím, zda-li nejsou i ve Vašich firmách lidé, jimž za horší práci náleží vyšší odměna. Třeba Vám to pomůže pochopit proč jsou mimořádné směny a inventury o víkendech, pravidlem namísto výjimky.

Po napsání a uzavření tohoto příspěvku jsem dostal zprávu, kterou bych s Vámi rád sdílel. Dne 4.8.2017 jsem se dozvěděl o své nominaci na titul ZAKLADATEL ROKU (FOUNDER OF THE YEAR) vyhlašovaný v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS. Bude mi ctí, dostanu-li i Váš hlas. Na tomto linku stačí zvolit zemi (country) Czech Republic a kategorii (category) FOUNDER OF THE YEAR a stisknout tlačítko VOTE. Děkuji, že pomáháte i Vy budovat svět bez odpadu a plýtvání.

Komentáře
 • Kategorie
 • Můj blog

  Formulář