Univerzální obraz

V jedné z nejmoudřejších knih, kterou jsem za svůj život četl je napsána věta „NIKOMU SE ZATÍM NEPODAŘILO NAMALOVAT UNIVERZÁLNÍ OBRAZ“. Rád bych autora korigoval a opravil ho, kdybych se s ním potkal, mně se totiž podařilo univerzální obraz stvořit.

Bohužel se s autorem již nesetkám, je totiž 500 let po smrti.

To ovšem neznamená, že ke mně nehovoří a jistě nejsem sám, kdo vnímá jeho slova a dokáže číst mezi řádky.

Nevím, zda-li jste to zaznamenali, ale skutečnost, kterou zmiňuji, není v protikladu s autorovými slovy, jen se s nimi konfrontuje tak, jako se škádlí dva milenci, či přátelé.

On totiž hovoří o tom, že ho nelze namalovat a já hovořím o tom, že jsem ho stvořil.

Oba tak máme pravdu.

K vytvoření mého napomohl osud, který mi pomáhá v mé práci.

Pomáhá mi stejně jako lidé.

Jsou to ti samí lidé, kteří mi oznámí, že mne nominovali do soutěže, či doporučili svým známým, klientům, nadřízeným, protože jsou přesvědčeni, že má práce má smysl a našla by uplatnění i u nich samotných a v jejich firmách a závodech.

Jsme v polovině roku 2019.

Roku, který pro mě znamená šest let cesty (ne)zaměstnance a pět let cesty majitele společnosti.

Roku, v němž se podařilo rozjet díky stejně smýšlejícím lidem nejen pobočku IBCSD LAB MORAVA, ale i vstoupit rázně do textilního a automotive průmyslu, a to s razancí přírodní katastrofy, která namísto ničení života, ničí jen příživníky a odhaluje poklady tam, kde dodneška byly viděny jen starosti, hlavobol a náklady tak vysoké, že jejich výše a pravidelnost výrazně ovlivnila profitabilitu, resp. existenceschopnost plátců.

Můj univerzální obraz ukazuje každého jednotlivého člověka na zemi, bez ohledu na jeho věk, pohlaví, barvu kůže, náboženské smýšlení, vzdělání či materiální bohatství.

Mám ho ve své plzeňské kanceláři, volně přístupný všem, kdo se ho chtějí dotknout.

Není jak nejmenší z obrazů v Centre Pompidou, na který stojí se fronta a ochraňuje jej pět strážců galerijního pořádku.

Je tady a až přijdete uvidíte v něm i sami sebe.

Kdo z Vás si myslí, že mu jen nastavím zrcadlo, mýlí se. Tím Vás možná ohromí displej Vašeho chytrého telefonu, ne však já. Univerzální obraz, který jsem vytvořil, ukazuje totiž mnohem víc.

Poté, co jsem ho ukazoval několika návštěvníkům, se mně několik z nich zeptalo, zda-li si ho nechci nechat patentovat, resp. zda-li si nechci nechat patentovat myšlenku díky které byl vytvořen. Děkuji nechci.

Zámek by mu totiž nedělal dobře stejně jako pevné dveře bankovního sejfu. Stejně jako já, totiž potřebuje dýchat, potřebuje žít, potřebuje BÝT, nejen přebývat.

To je možná důvod, proč ho nikdo nevytvořil přede mnou, respektive proč si nikdo neuvědomil, jaké bohatství má ve svých rukách.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář