Usínání na vrcholu

Již jako malý kluk jsem prý neměl problémy s usínáním. Nepamatuji si to. Po jednom zákroku na odstranění mé vady řeči, jsem přišel o vzpomínky na dětství, ale nemám důvod abych tomu, co mi vyprávěla maminka, tatínek, babička a dědeček, nevěřil.

Svou schopnost, na kterou si vzpomínám jsem si ověřil na studentských výletech, pobytech se školou, brigádách i v základní vojenské službě, kde jsem dokázal usnout nejen na kavalci, ale i v jedoucím BVP, neboli Bojovém Vozidle Pěchoty.

Později jsem usínal nejen v autobusech, vlacích a vozech s řidičem, ale i letadlech, či čas od času na pracovní židli, když jsem potřeboval deset minut načerpání energie.

Zajímavým pro mne byl okamžik, kdy jsem zveřejnil bez hlubšího úmyslu natočené video ukazující mne usínajícího a spícího na gauči, umístěné na youtube.

Video se jmenuje SPÍCÍ MUŽ (SLEEPING MAN“ a to co mne překvapilo, byla skutečnost, že se během několika dní stalo jedním z nejsledovanějších na mém kanále v několika měsících.

Video nejen, že dokázalo překonat i úvodní řeč k tématu INDUSTRY 5.0, ale dokonce se čelem postavilo i o několik týdnů později natočenému videu z mého prvního letu na paraglider padáku, samozřejmě v tandemu.

Jak mi prozradil můj pilot, není „usnutí na vrcholu“ nijak výjimečným, ani pro letce na paraglidingových padácích a jistě nejenom tam. Usnutí totiž často způsobuje nedostatek kyslíku ve velké nadmořské výšce. Já na padáku neusnul, na to byl pohled příliš krásný a informace podávané v průběhu letu, příliš zajímavé.

Když se však podíváme kolem, zdá se, že usínání na vrcholu je záležitostí nakažlivou.

Prezident raději tráví čas v pyžamu, aby dokázal, že je vždy připraven

Zástupci lidu, usínají při jednání

Celebrity usínají, sotva zmizí z dohledu médií a jejich kamer a mikrofonů.

Já začal v loňském roce také usínat na vrcholu. Jen je trochu jiným.

Je to vrchol vysoké postele, postele jejíž matrace je ve výšce 2 metrů nad zemí.

Dostal jsem se k tomu, kdy jsem se rozhodl vyměnit 90 m2 za 9 m2, abych dokázal, že transformace jednoúčelových prostor na víceúčelové je nejenom možný, ale i reálný.

Má Pracovna a Byt splynuly v jedno

Jeden celek, stejně jako tomu bylo v minulosti.

Na vojně je to jasné, méně však v práci, kde namísto hodinové jízdy domů zvolil jsem přespávání na gauči, následně jedna z kanceláří nově otevřené pobočky byla transformována do bytu. Na hradě bydlel jsem v místnosti na prvním nádvoří a jako AU-PAIR byl můj byt redukován na 4,5 m2.

Nerad hovořím o něčem, co jsem si nevyzkoušel, proto zkouším, abych mohl hovořit.

Je jen málo věcí, které skutečně nejdou, ale hodně z těch, které realizovat jdou, když je vůle a právě ta, často schází.

Usínám na vrcholu, na vrcholu postele, pod kterou rozkládá se můj nový život.

Ptáte-li se, zda-li mi něco schází, pak snad jen možnost napustit si plnou vanu horké vody, položit se do ní a nechat se nadnášet nehmotnou hladinou která tak připomíná čas v němž a s nímž mohu plavat beze strachu, že o něj přijdu.

Na závěr si Vám dovoluji sdílet ještě jedno video

Video z vrcholu

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář