Už máte stromeček?

Předpokládám, že při přečtení tohoto dotazu, krátce po polovině listopadu, si poklepete na čelo a řeknete si, ten to tedy dopracoval. Možná si to zasloužím, ale třeba jsem se jen vrátil z míst, kdy dříve stál les a dnes je tam dalších plechová hala průmyslového parku.

Je zvláštní, že v době rozvoje elektronického obchodování, nepřišel až letošního roku nikdo s myšlenkou, dodání Vánočních stromků na klíč, či s jejich zápůjčkou.

Nebylo by snad lepší namísto vybírání v mrazu, vybrat si ten správný, dle výšky, objemu a typu z fotografií a 3D animací na internetu a přidat volbu ozdobený/neozdobený a nechat si následně po stržení příslušné částky z kreditní karty, dovézt a nainstalovat stromek přímo do bytu, či na místo tomu určené, a to například optimálně uprostřed noci, aby ráno stal se překvapením pro všechny?

Mohlo by se zdát, že na nový obchodní model není dost času, ale je tomu skutečně v době zrychlujících se dat a informací pravda? Není snad dost dodavatelů? Není snad dost zákazníků?

Všeho je dost

Jedna i druhá strana

A k tomu všemu ještě třešnička nakonec

Žádná starost s likvidací.

Vše v ceně

Co na to INSTITUT CIRKULÁRNÍ EKONOMIKY? Co na to Ellen MacArthur Foundation? Jak by obstál v hodnocení plnění SDG GOALS OSN? Co na to ministerský brabec?

Možná, že Vás překvapí, ale já na odpověď v názvu odpovím kladně.

Na Vánoční stromeček skutečně v době psaní tohoto příspěvku koukám.

Dokonce ozdobený. Výškou dosahující ke třem metrům s průměrem spodních větví do 1,5 m.

Budou všichni, ti, kdo hovoří intenzivně a se zaujetím o nutnosti změny spokojeni? Dostanu řád, odměnu, titul? Dostanu peněžní odměnu? Budu mít místo na nástěnce, či dokonce fotografii?

Myslím, že vše, z výše uvedeného mne mine.

Odměnu dostanou jiní

Nic sice nedělají, ale umí o tom dlouho mluvit a řádů a nástěnek plných svých fotografií mají tolik, že si rádi nechají přispět na další, protože ONI, to nedělají pro sebe, ale pro NÁS. Na práci, to oni nesáhnou, ale takhle už tu postavil tři domy.

https://www.youtube.com/watch?v=ntyBF8HQHtE

Byl bych já spokojený?

Ne docela, protože mi k dokonalosti něco chybí. Chybí mi totiž plánování promítnuté až ke kořenům. Plánování, sahající hluboko do minulosti, do doby, kdy stromy ještě nenesou přízvisko „Vánoční“, do doby, kdy svůj život tráví ve společnosti zvané les, mezi svými.

Tráví čas v rodině. V rodině z níž, pro radost jednoho dne, bude vyjmut ostrým řezem a ve své majestátnosti doplněn ozdobami z nichž většina cestovala napříč kontinenty.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář