Už netřese se ruka

Pod kravatou montérky a na nohou bezpečnostní obuv. V zimě i v létě v továrnách života dávám život továrnám. Jsou němé v nepřestávajícím hluku a jejich záře volá do kraje JÁ JSEM a přitom uvnitř ve špatném osvětlení za malé peníze mlčící ruce ztratily smysl.

Ve snaze dohnat čas

Dávno ho ztratili

Zůstali jen jedničky a nuly

I takto mohou vypadat životy

Zloději zakázali slova

Soudci jsou němí

Ze země jsme přišli a k ní se navracíme

Koloběh započal

Z lásky k bližnímu

Zůstal jen otevřený účet

Pro ty, co teprve dorazí

Jen jeden z životů v průběhu roků

I takto mohou vypadat v budoucnosti knihy a časopisy. Z důvodu úspory místa, bude každá věta, či možná i každé slovo nést aktivní propojení do subprostoru společného vědomí jež v současné době nese název internet.

Jak jste si všimli, nazývám sám sebe cestovatelem v čase. Nebyl jsem sám, kdo s tímto názvem přišel a první, kdo se o mně takto vyjádřil použil jiné slovo, řekl o mně, že jsem NADČASOVÝ. Přiznám se, že mne to zaujalo, protože právě schopnost nadčasovosti, tedy odejmutí limitu času, je aspekt, který mi velice pomohl a pomáhá v životě i práci.

Snažil jsem se o této zkušenosti referovat i na svém anglickém blogu a zjistil jsem, kromě mnoha dalších zajímavostí, že angličtina výraz nadčasový nahrazuje výrazem TIMELESS, tedy „bezčasový“, stejně jako němčina ZEITLOSS.

V době svého pracovního zatížení v pozici zaměstnance, manažera jsem poměrně často při různých příležitostech pociťoval, že se mi začínají třást ruce. Často tomu bylo ze stresu, někdy z únavy a někdy z fyzického zatížení.

Je zvláštní, že s vystoupením ze zaměstnaneckého poměru, tento třes odezněl. Vrací se jen výjimečně, a to vždy v projektech, které jsou náročné ne z důvodu jejich realizace, ale často z důvodů způsobených nepochopením druhých, či záměrným bořením postaveného s cílem dokázat, že jiná cesta než ta jejich, není možná.

V posledních čtyřech letech jsem měl možnost o své cestě hovořit nejen s více než 1.400 studenty, 5.000 účastníky konferencí a workshopů, ale i se zástupci firem PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, COCA-COLA, PWC, SONNENTOR, HEAVEN LAB, ŠKODA AUTO, MAGNA, ALLKABEL, TIRBAZAR, a zástupci univerzit, vlád, a mnoha dalšími. Činím tak vždy bez třesu rukou i hlasu.

Bez ohledu na osobu a funkci, vidím před sebou vždy ČLOVĚKA

Někteří jsou si ho vědomi a hodni, jiní si ho nezaslouží, a proto zakrývají jeho absenci délkou a významem svého titulu a funkce.

Záleží na každém z nás, chceme-li být ČLOVĚKEM

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář