Válka Skladů

Tento název mne napadl při pohledu a obálku 179 čísla/19 ročníku časopisu SYSTÉMY LOGISTIKY. Tento časopis je v logistice jen o školní docházku kratší dobu, než jsem v ní já a dobře si vzpomínám na první číslo, které jsem držel v ruce.

Ačkoli v časopise samotném nebylo o válce ani slovo, odkazoval na ní nejen titulní obrázek použitý i jako titulní „image“ tohoto článku, ale i hlavní titulek, který hlásal

KDE NAJÍT NOVÉ „REKRUTY“ DO SKLADŮ

Odborníci z oboru HR v článku rozebírali, kde brát, co za to a na co nejlépe lovit.

Mezi pojmy se ozývaly pojmy, MZDY, BENEFITY, DOBRÁ DOSTUPNOST, DOPRAVA NA PRACOVIŠTĚ ZDARMA, NOVÉ TECHNOLOGIE, VZTAHY MEZI KOLEGY A PŘÍPADNĚ DOBRÁ ROVNOVÁHA MEZI PRACOVNÍM A SOUKROMÝM ŽIVOTEM.

Velmi by mne zajímalo, kolik času obchodní ředitel firmy INDEX NOSLUŠ strávil na place s logistiky a co si myslí, že logistik dělá a kdy. Z odpovědí, které by šly aplikovat na jakékoli pracovní místo totiž vyplývá, že žije na jiné planetě.

Na planetě dodržování pracovní doby

Na planetě, kde se lidé věnují práci jim určené a nemusí řešit problémy za jiné

Na planetě, která je velmi vzdálená té, ve které se denně pohybuji já sám

Shodou náhod se mi jen jeden týden po SYSTÉMECH LOGISTIKY, dostal pod ruku zajímavý pracovní inzerát. Společnost s německým jménem a koncovkou GmbH hledá prostřednictvím pana Pavla s českým telefonním číslem lidi do funkce statistů pro vojenská cvičení NATO – oficiální název pozice CIVILIANS ON THE BATTLEFIELD, zkrácene COB.

Fascinující je pak nabídka, kterou ze screenshotu níže přeložím

Odměna 120 – 200 EUR/den

Průměrná doba nasazení 18 dní

Roční počet nasazení 12x

Uděláme-li si lehký přepočet, zjistíme, že dělat figuranta pro NATO není vůbec špatné a stálo by to za (ne)nucené nasazení

Měsíční odměna                           58.320 – 97.200,-Kč

Počet dní v měsíci                        téměř odpovídá standardnímu počtu pracovních dní v měsíci

Roční plat při plném nasazení    699.840 – 1.166.400,-Kč

NICHT SCHLECHT, řeknete si, protože základní znalost Německého jazyka je podmínkou. NOT SO BAD, řeknete si k tomu, protože znalost angličtiny a dalších jazyků je příslibem vyšší cenové hladiny.

A tak uděláte to, co jsem udělal já a panu Pavlovi napíšete s žádostí o bližší informace a čekáte.

Nemusíte čekat dlouho, protože pan Pavel je pravděpodobně dobrý logistik a ozve se hned druhý den a s politováním Vám sdělí, že by od Vás nejdříve potřeboval vyplnit pár údajů, formalita. Stačí všechny soukromé údaje k Vaší osobě, foto občanky, pasu, apod. Formuláře zašle e-mailem.

To vše s Vaším podpisem stačí odeslat na e-mailovou adresu a…..

Pana Pavla jsem požádal, s ohledem na GDPR a ochranu osobních dat o zaslání informací o firmě, která bude údaje používat. Namísto informací mi přišel letáček v Českém jazyce popisující práci snů za denní plat, o kterém si mnohý REKRUT skladu může nechat jen zdát.

Z e-mailu pana Pavla jsem se dozvěděl, že má i příjmení, které zní Třešniak. Z internetu jsem se pak dozvěděl jen to, že daný program má být funkční od roku 2006. Se zájemci komunikují Nicole a Boris a jednatel společnosti se jmenuje Okan Tombulca. Dokonce o práci statistů referoval jeden z německých televizních kanálů (bohužel video na stránkách nejde v ČR přehrát). Naštěstí existuje i youtube –

Našel jsem ještě další zajímavá videa

  1. https://www.youtube.com/watch?v=5un5qCscles
  2. https://www.youtube.com/watch?v=axbX65Isi88

Na závěr jen maličkost. Dle oficiálně dostupných účetních podkladů provozovatele, společnosti SST GmbH, měla v této oblasti zisk 3.000.000 EUR. Snad i proto pro ni verbuje majitel zkrachovalé personální agentury, nebo má jiný důvod?

P.S. rád bych vzkázal odborníkům, kteří participovali na článku v systémech logistiky, aby se zamysleli nad tím, zda-li by firmy nenašly pracovníky spíše, kdyby jim nabídly SMYSLUPLNOU PRÁCI, než nesmyslný stres často způsobený někým úplně jiným.

P.P.S. A ještě jeden příklad z České pošty

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář