Vánoce budou dřív

Když jsem si tuto skutečnost uvědomil poprvé, měl jsem radost. Při hlubším zamyšlení, přepadla mne deprese a čím déle jsem na to myslel, tím více jsem si uvědomoval, že stane-li se to, budu já sám rychleji stárnout. Protože narodit se na Vánoce, je dar i prokletí.

Možná, že se ptáte, proč by měly Vánoce být letos dříve

Před tím, než Vám odpovím, bych Vás chtěl o něco požádat.

Jděte prosím ke svému oknu a řekněte mi co vidíte.

Vidíte obraz, který si spojujete s říjnem?

Vidíte barvící se listí, listnáče v lese, pod kterými se lesknou klobouky suchohřibů, poddubáků, kozáků a mochomůrek? Vidíte chladná rána, v nichž vznáší se nad krajinou mlha protkaná babím létem?

Nevidíte?

Co tedy vidíte?

Výlohy obchodů a pasáže nákupních center spojujících HALOWEEN a VÁNOCE

Regály plné pochutin zabalených do staniolu připomínajícího ten, či onen svátek

Reklamní znělky upozorňující, že na dárky si můžete půjčit, abyste nezklamali očekávání obdarovávaných.

Vidíte Vánoce

A já je vidím také

Jen s malým náskokem, který jsem si vypracoval článek za článkem.

Když jsem před pěti lety začal psát svůj blog, chtěl jsem si vyzkoušet, zda-li dokáži po dobu jednoho měsíce udržet tempo a skutečně psát blog každý den. Šlo to. Dokonce ho někdo i četl, a to mne tak potěšilo, že jsem psal dál a dál a z měsíců staly se roky.

Jediné, co se měnilo bylo umístění blogu.

Zatímco původní úložiště ukázalo se být nekompatibilní s obsahem, který jsem sdílel, ukázalo se být stejně nekompatibilní to druhé a až to třetí (mé vlastní) nabídlo 100% kompatibilitu.

Tato mi pomohla najít klid a tempo

Tempo mi pomohlo najít styl

A styl mi pomohl najít obsah

Čas je dobrý přítel, když si ho dokážeme vážit a pak nás nechá se podívat i tam, kde zatím měli jsme hranice pevně vytýčené.

Když mohlo dříve přijít jaro s mrazivými rány a 25°C odpoledny. Když květy stromů dokázaly vypučet a zase odejít v průběhu dní, namísto týdnů, když sklizeň, toho, čemu stačila vláha, byla o tolik dříve, proč by nemohly být dříve i Vánoce.

Vánoce budou dříve a ne-li pro Vás, pro mne zcela jistě, nemám k nim totiž daleko i přesto, že za mým oknem kvetou magnolie a kaštany dali světu první pupeny.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář