Venku prší prosinec

Je 5,9°C a i přes neutrvávající srážky hlásí meteostanice příliš nízkou vlhkost. Králík leží pod gaučem na svém krytém pracovišti a snaží se dostat k jádru. Začal Vánoční odpočet, již jen 10 dní do Vánoc a obchodní centra pravděpodobně přetékají radostí a štěstím. Nevím to jistě, dlouho jsem v nich nebyl.

Nemám totiž čas. Musím vyřešit co s pěti fotbalovými hřišti, která se dostala do projektu systémové prevence vzniku odpadu. Nejsou zelená, spíše šedá a nemají tribuny, spíše se schovávají, aby je nikdo neviděl, přesto obsahují tolik pokladů, že oči jen přechází.

Jsou to fotbalová hřiště plná obalů, obalových prostředků a přebytků výroby.

Dle prvních indikací na nich leží více téměř 100.000 ks

Proč?

Protože pro ně stávající majitel nemá již uplatnění.

Nejsou rozbité

Nejsou poškozené

Nejsou ve špatném stavu

Jsou jen NEPOTŘEBNÉ, a to se jim vymstilo.

Nic na tom nemění prostor, ani čas, kdy článek budete číst. Podobných přebytků totiž je a bude stále dostatek, a to do té doby, než se systémová prevence vzniku odpadu stane běžnou součástí nejen strategie každého výrobního závodu a firmy, ale i součástí právních řádů států a vzdělávacího systému od základního, až po ten nejvyšší ze stupňů. Ta doba se blíží, a i přes vytrvalý odpor těch, kdo chtějí zachovat stávající stav, se situace změnila a intenzita s jakou nabývá zájem o změnu připomíná vlnu tsunami, která však od té přírodní, život nebere, ale přináší.

Možná se ptáte, proč Vám to všechno říkám, když se Vás to netýká.

Protože se Vás to týká a týká se to nejen Vás samých, ale i Vašich rodičů, dětí, rodinných příslušníků, přátel i nepřátel. Týká se to i samotné ZEMĚ, protože změna, s sebou nese život namísto pomalé smrti a přežívání.

Dokonce máte možnost i zvednout ruku a říci MÁM ZÁJEM. Kdo by neměl. Slovo úspora je silným argumentem, navíc, když si uvědomíte, že za 20.000 můžete mít chatku, stánek, či příbytek a jeho vzhled bude záležet jen na Vás.

Uvědomíte-li si, že pro Vaši střešní zahradu nepotřebujete vše, co Vám realizátoři říkají, ale stačí Vám stavebnice plastových, či polystyrenových beden, které naplníte zemí, osejete a umístíte tam, kde zvážíte, že je to nejvhodnější a můžete ji vždy změnit, modifikovat, protože prvky zahrady budou tam, kde si určíte Vy, ne dodavatelská firma.

Uvědomíte-li si, že skladování pneumatik Vaší dílny zaměřené na obutí vozidel již nebude v podobě nepřehledných hromad pneumatik, ale systémově umístěných kusů, které budou vždy rychle k nalezení a použití bez toho, aby hrozilo jejich poškození.

A aby toho nebylo málo, dostanete možnost dosáhnout na celá výrobní pracoviště vybavená tak, že od prvního dne, kdy naplníte integrované stroje daty, mohli jste začít vyrábět a to při nákladu, který je na polovičce ceny nového pracoviště.

To, o čem mluvím je INDUSTRY 5.0, první průmyslová evoluce řízená člověkem, evoluce postavená na systémové prevenci vzniku odpadu a plýtvání, postavená na kreativitě člověka a šikovnosti jeho rukou stejně jako na lásce k práci a činnosti, kterou dělá.

Rok 2020 je rokem INDUSTRY 5.0

Je jen na každém z Vás, chcete-li generovat odpad, nebo profit.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář