Vláda Lidu

Není to tak dlouho, jen půl století, či ještě trochu víc, kdy vláda byla lidu, pak vláda bila lidu, aby dnes Vláda Byila Lidu. Perex je stejně divný, jako jeho autor, a přesto k napsání těchto řádků zadal inspiraci článek soudruha prezidenta, tedy jeho strany slova.

iDnes můžeme poslouchat to, co tenkrát.

iDnes tak máme noviny

Idnes zůstalo jim kus krve prolité těmi kdo bdí

Inspirací pro můj dnešní příspěvek byl článek stranického tisku s názvem „Jako palivové dříví si lidé budou moci koupit stromy z kůrovcové kalamity“. Ačkoli článek vyšel již tak dávno, je to jako by to bylo dnes.

Strana a vláda dává lidu dřevo, tedy skoro, dává, ona ho PRO DÁVÁ.

Zakázané bude povolené

Samozřejmě za peníze

A těžit mohou sami

A svážet mohou sami

A nařezat mohou sami

A zaplatit mohou sami

Komu

No přeci těm, kdo všechny výše uvedené činnosti měli již dávno udělat. Státem řízené firmy, které v miliardových tendrech rozdělují si lesy a publikují opět za státní prostředky články o tom, jaké škody jim na svěřeném majetku dělají houbaří a sběrači borůvek a ti, co si chtěli odnést klestí.

VŠE JE LIDU, proto ČLOVĚK NEMÁ NÁROK-

A nyní vláda jedné strany rozhodla se udělat dobro a dát lidu kus vlastního srdce.

Dokáže to dokonce tak krásně vyjádřit slovy

„Jestliže se bude poskytovat určitá státní podpora na rychlé zpracování kalamitního dříví a budou tam státní dotace, aby se na nich mohli podílet i občané České republiky a mohli to levnější zboží, což bude výsledek takové dotace, získat i pro vlastní vytápění v domácnostech,“ řekl místopředseda odborové centrály ČMKOS Vít Samek.

No uznejte není to krásné, takhle postarat se o potřebné.

Takže ti, co svoji práci nedělali dobře, dostanou za ní, kromě domluvené odměny i bonus v podobě dotace, aby věděli, že nic nedělání se vyplatí podstatně více než dřina.

Vláda je toho příkladem.

Je krásné jak si ministři napříč politickým spektrem a ministerstvy podávají ruku a táhnou za jeden ocas.

„Ministerstvo zemědělství koná kroky k řešení krizové stavu, který začne, jakmile se na nás jaro vyřítí,“ řekl po jednání za vládu ministr školství Robert Plaga.

Jen ať se poučí kapitalistická sebranka.

„Vyvolali jsme jednání ke kůrovcové kalamitě už v září loňského roku“

 

Vláda odborníků dělá to, co její název říká – ODBOURÁVÁ BUDOUCNOST

Protože koho by zajímala budoucnost

Důležitá je dnešní kapsa

A korýtko

Tak hurá

Do lesa

Po oteplení se doma jistě bude každému dřevo na podpal hodit a povede-li se, třeba kůrovec napadne i vaše stavení, nábytek, zahradu a les. Jen kupujte, když stát PRO DÁVÁ

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář