Vládní Bianko Šek

Jeden den po Velikonočním pondělí prezentovala vláda prostřednictvím svých vybraných ministrů a poradců vládní plán na poražení koronaviru. Ve skutečnosti si vypisovala bianko šek na svou existenci na několik měsíců dopředu.

Shodou náhod jsem kus tiskového prohlášení vlády zahlédl v přímém přenosu a nestačil jsem se divit proč někdo z akceptovaných novinářů nepoložil prezentujícím následující dva dotazy

  1. Víte, jaké je dnes datum?
  2. Vzdáte se po dobu, po kterou uzavíráte republiku do karantény, svých platů a odměn?

Premiér vlády Andrej Babiš při jednom ze svých tiskových vystoupení prohlásil

„Česká republika je ve válce“.

Soupeřem má být vir, jmenující se COVID-19

Pan premiér zapomněl na drobnost, že válku vede člověk s člověkem, s cílem zisku

Vir, COVID-19, nemá podobné ambice. Nemá žádná ambice. Jen je.

Pan premiér žádnou válku na vlastní kůži nezažil. Vždy se držel na straně vítězů, bez ohledu na to, jakou mělo vítězství příchuť a vlajka barvu. Jeho vláda se chová stejně. Jediným cílem je udržet se u moci a tím i u zdroje osobního zisku.

Kdyby totiž on, či jeho podřízení, v nějaké válce byli, věděli by, že ČAS byl vždy nepřítelem poražených

Jen poražení s ním plýtvali

Bianko šeky se vypisují s jediným cílem, vyplnit nakonec částku zcela jinou, než jaká byla dohodnuta, či prezentována. Den po Velikonocích byl tento šek vypsán a prezentován s velkou slávou a pompou.

Byl prezentován jako výhra a výsledek práce celé vlády

Výsledek, který je vším jiným, než skutečným plánem

Je jen dalším zbavení se vlastní odpovědnosti

Ministři a Poradce neukázali plán, ukázali, že plán nemají, protože kdyby ho měli, pak by nemluvili o měsících nejistoty, ale dnech, či týdnech s jasně definovanou činností a náplní.

Je 14 dubna a poté, kdy ta samá vláda naplnila hobby markety, se zdůvodněním, že kdyby lidé nešli do hobby marketů, mohli by se pohybovat v parcích a přírodě, říká, že po týdnu otevře další obchody, místa, kde bude národ moci utratit peníze, které nevydělává. Jistě si bude moci nějaké půjčit, třeba z děravé státní pokladny, z níž plnými hrstmi rozdává se slovy „JÁ VÁM TY PENÍZE DÁM“ ministryně financí, která ji vyprázdnila v dobách míru a stačila ji i zadlužit, tak, jak to dlouho nikdo před ní nedokázal.

Vláda vypsala bianko šek, a chce od občanů, aby jej podepsali za ní, a dali tak vládě pravomoc, vypisovat další bianko šeky a kasírovat další prostředky za své setrvání ve funkci.

Tento stav v České republice již byl. Bylo to v době, kdy republika nesla přídomek – SOCIALISTICKÁ

  • V té době měla republika zavřené hranice
  • V té době měla republika vládu jedné strany
  • V té době měla republika děti schopné udávat rodiče pro poslech špatné radiové stanice

Byla to doba, ve které jsem žil prvních osmnáct let svého života a nemám chuť se do ní vrátit na přelomu padesátky. Chci vědět, jak je možná zabránit návratu minulosti v rukách bezmocných a jak je možné je této moci zbavit a budu rád, nejde-li se někdo, kdo mi dokáže na tento dotaz odpovědět, bude hledat cestu se mnou a nebude se bát vzít odpovědnost za své činy na sebe.

Michael Rada, člověk

V Plzni 14.4.2020

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář