YOUTUBE PRO DĚTI NENÍ PRO DĚTI

Na sociální síti nekonečné zábavy pohyblivých obrázků nastaly začátkem roku 2020 velké změny, na které své uživatele, tvůrce obsahu, upozorňoval provozovatel pravidelnými hláškami indikujícími nutnost výběru – JSOU MÁ VIDEA VHODNÁ PRO DĚTI, ČI NEJSOU MÁ VIDEA VHODNÁ PRO DĚTI.

S ohledem na skutečnost, že má videa neobsahují nahotu, vulgárnosti, necílí rasovou diskriminaci ani další věci nevhodné pro děti, označil jsem na základě žádosti své kanály jako ty, které pro děti vhodné jsou a vkládal další v nichž například

  • Hraji na flétnu
  • Hovořím o systémové prevenci vzniku odpadu
  • Přeji úspěšný rok 2020
  • Jezdím na elektrické jednokolce
  • Ukazuji ničení krajiny a prostoru odpadovým průmyslem

A byl jsem rád, že jejich návštěvnost roste, stejně jako počet komentářů

O to překvapenější jsem byl ráno, 7.1.2020, kdy mi YOUTUBE oznámil, že protože jsou má videa vhodná pro děti, zakázal jejich komentáře a jakoukoliv formu hodnocení, či odezvy ze strany diváků k tvůrcům.

Překvapilo mne to, protože o ničem podobném nebyla řeč a v souvislosti s tím, bylo nasnadě se rozhodnout, zda-li ponechám své videa v dětském režimu, bez možnosti komunikace a zpětné vazby, či zda je nastavím jako dětem nepřístupná a diskuzi umožním.

Zvolil jsem druhou cestu

A jsem sám zvědav, jaký to bude mít vliv.

Věřím, že o dětské diváky, kteří mají stejně silnou moc měnit svět, jako dospělí, nepřijdu. Zjistil jsem totiž, že 90% z nich už dávno ví, jak se dostat na jakýchkoliv obsah a to bez ohledu na to, do jaké věkové kategorie patří.

Když jsem v roce 2019 psal o nutnosti změnit systém vzdělávání, měl jsem na mysli systémovou změnu, která by pomohla jak dětem, Tak dospělým komunikovat bez nutnosti využívat elektronických překladačů a pomocníků.

V případě YOUTUBE to však vypadá, že komunikovat nedokáží ani dospělí s dospělými, na rozdíl od dětí, které se často dohodnou rychleji než lidé starší.

Ke změně vzdělání jsem chtěl dojít kromě jiného i tím, že se znovu naučíme KLÁST SMYSLUPLNÉ OTÁZKY a NAUČÍME SE NA NĚ NACHÁZET SMYSLUPLNÉ ODPOVĚDI.

Touto cestou se youtube nevydalo

Předpokládám, že argumentem bude GDPR

Ochrana práv o osobnosti

Vypadá to, že kromě schopnosti rozhodování, přijdeme i o schopnost samostatné činnosti.

Vše bude definovat velký bratr, či ještě vetší sestra

Je jedno, jaká mají jména, důležité je, že mají osudy všech v rukách.

Po Čínském pořádku, bude tento testován ve Francii, a na Slovensku, a jinde. Všude, kde samostatnost stane se prohřeškem, stejně jako odlišnost od davu

Už nebudeme První, Druhý, Třetí, ale je První, První, První

Ve společných uniformách v barvě bouřkových mračen a s trenýrkami barvy krve

Ještě že máme bílé cvičky, národní hrdost bude zachráněna.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář