Za 6 dní v Senátu Parlamentu ČR

Dne 15.6.2017 proběhne v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR vyhlášení výsledků soutěže Ministerstva Průmyslu a obchodu „Přeměna odpadů na zdroje“ na které jsem byl, jako jeden z účastníků pozván.

Proto, abych se mohl účastnit, musím na den přerušit práci na projektu ve výrobním závodě v Písku a přiznám se, že si nejsem jist, zda-li mám, či nemám sundávat montérky, protože se zase do výroby, budu vracet zpět.

Rád bych na místo dorazil díky E-MOTION, ale jak to udělat, když Praha a její politici upřednostňují jen a pouze vozy se spalovacími motory s objemem válců nejlépe větším než velkým?

Tento ročník je prvním a věřím, že zdaleka ne posledním a nevím, jestli jste si v tomto, či minulých příspěvcích všimli jedné maličkosti. Ačkoli se jedná o soutěž související s ekologií, cirkulární ekonomikou a snižování dopadů průmyslové výroby na životní prostředí, nenechá se Ministerstvo Životního Prostředí vytrhnout ze své latergie a přenechá tuto činnost jiným.

Přeci jen, dokud mohou Brabci zobat igelitové obaly od sváči vonící, které zanechali na polích horníci, je vše v pořádku a je třeba vymyslet další průjem, pardon průtok dotačních peněz, jakým byla dešťovka.

Ale zpět k samotné soutěži a vyhlášení výsledků

Soutěž měla několik kategorií, od businessové po akademickou, od firem po školy a věřím, že přihlášené projekty budou tuto širokou škálu dobře odrážet. Jak bylo vidět ve včerejším příspěvku, dokáží již děti a dospělí od školky měnit svět, jen je třeba aby jim někdo naslouchal.

Když jsme u toho naslouchání, byli jednotliví finalisté, k nimž patřím z jedním z projektů i já, požádání na konci května, aby do 6. června zaslali do soutěže video s popisem toho, co dělají, a to v délce kolem jedné minuty. Jak však směstnat několik let práce a tisíce popsaných stránek, stovky videí a prezentací, do 60 vteřin, nikdo neporadil. Nakonec, v neděli, dna dny před odevzdáním, jsem se rozhodl, že použiji koncept, který měl ohlas již v minulosti, jen ho počeštím a upravím, aby odpovídal zadání a tak vzniklo následující video, jehož základem jsou záběry z práce, kterou dělám, z práce, kterou děláme.

Video nese název INDUSTRIAL UPCYCLING & FLORIUM

Jak zmiňuji výše jedná se o koncept, sestřihání většího množství videí v kombinaci s fotografiemi, které jsem všechny osobně pořídil při naší práci. Zde je ukázka jednoho z již v minulosti publikovaných vzorů

Jak však správně pozorný čtenář namítá, název soutěžního příspěvku nenese jen slovní spojení INDUSTRIAL UPCYCLING, ale i FLORIUM a v dnešním příspěvku nebylo vysvětleno proč.

Tento nedostatek hned napravím.

FLORIUM je oním vítězem, resp. jeho Matka, kterou je slečna Šárka. To právě ona si dala za úkol a měla trpělivost, za podpory přítele Davida, projít celou proceduru certifikace přírodního hnojiva, které vzniklo jako výsledek kontrolovaného vermikompostování, tedy procesu, kdy napomáhají vší silou žížaly, k zužitkování bio odpadu. Celý proces, i přesto, že je čistě přírodní, trval úřadům a statním institutům déle než 3 roky, než se ze 100% přírodního dusíkatého hnojiva stalo 100% přírodní dusíkaté hnojivo s kulatým razítkem.

Pro ty z Vás, kdož by se chtěli dozvědět více, však můžeme citovat z originální publikace, kterou vydává pří příležitosti soutěže Ministerstvo Obchodu a Průmyslu. Zde tedy text:

IBCSD LAB s.r.o., Praha a Šárka Jakešová FLORIUM

Přírodní dusíkaté hnojivo Florium je unikátní širokospektrální přípravek vzniklý přirozeným procesem rozkladu rostlinného a specifického bio odpadu za pomoci žížal (řízené vermikompostování). Potravinové odpady vznikají v zejména v podnicích provozující výrobu z čerstvých surovin (ovoce, zelenina). Zároveň se však jedná o druh odpadu vznikající v gastronomii, i v domácnostech. Většina těchto přebytků končí v odpadu a jsou skládkovány. Projekt se zaměřil jak na přebytky vznikající přímo u výrobců, tak je aplikovatelný i směrem ke zpracovatelům i koncovým uživatelům. Na vývoji této bezodpadové technologie se podílely obě firmy.

Florium je 100% přírodní, komplexní a originální přípravek pro všechny rostliny. Zvyšuje odolnost rostlin proti stresům (sucho, přemokření apod.) Působí regeneračně při poškození chorobami a škůdci a chrání proti plísním. Je to přírodní doping pro rostliny – energie pro růst, kvetení a tvorbu plodů, protože obsahuje vyvážený poměr živin, mikro prvků a dalších přírodních substancí důležitých pro správný vývoj rostlin od semínka pro plod či květ. (mimo jiné obsahuje enzymy, auxiny, cytokiny, giberiny, volné aminokyseliny, huminové kyseliny a také vápník hořčík, sodík, měď, zinek, mangan a bór). Obsahuje několik druhů symbiotických hub, které pomáhají rostlině absorbovat živiny (mycorrhizae) anebo se účinně bránit plísním (pythium oligandrum) a další. Stimuluje růst (tryptamin) Pythium oligandrum indukuje v rostlině produkci růstově stimulujících látek a nepřímo tak zvyšuje příjem fosforu a mikroprvků rostlinou.

 

Informace o společnostech a kontakty na internetové stránce: http://www.ibcsd.biz/

                                                                    http://www.florium.cz/eshop/cs/content/8-o-produktu

Věřím, že nejenom Vás zaujme tento páteční příspěvek na cestě k tvorbě světa bez odpadů a plýtvání, ale že to budete Vy, kdo se zapojí a nasdílí naše myšlenky dál v kruhu svých soukromých i pracovních sítí.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář