Za dva devět

Není to tak dlouho, kdy jsem zkoušel své dceři bojující s matematikou středních škol pomoci s přípravou na matematickou prověrku, která měla následovat další den. Neuspěl jsem. Zadání pro mne bylo pochopitelné stejně těžce, jako samotný postup, který mi vysvětlovala.

Příklad o 8 neznámých

Tak jako život

A přitom by vše mohlo být tak jednoduché, prosté a efektivní.

Kdybychom se připravovali na to co nás skutečně čeká a příklady vycházely ze života, pravděpodobně bychom si stejný přístup odnášeli i do života samotného a nekomplikovali ho tím, co jsme se naučili ve vzdělávacím procesu zvaném SYSTÉM.

Má-li se skutečně totiž jednat o systém, pak je jeho cíl zcela opačný než ten deklarovaný. Namísto znalostí, dodává neznalost a pocit méněcenosti.

Namísto hrdosti z objevení vlastního já, bezradnost

Naštěstí to už google vyřešil, stačí jen implantát do mozku. Ten si zapamatuje všechno a my si nebudeme muset pamatovat nic. Není to sen?

K tomu nepodmíněný příjem a ráj je tady

Střechu nad hlavou sbalit na cesty a vydat se do neznáma, které bude všude kolem.

Každý den bude první, stačí jen pravidelný reset

A když vyjde z módy, plně funkční vyhodit

Stroje se postarají

Namísto cíle cesta

Ve stejné době, kdy jsem pomáhal dceři, jsem řešil s několika klienty jejich problém, nezdálo se jim totiž, že bez investic, lze dosáhnout změny. K dokázání dokázaného nestačily důkazy a musela přijít abstraktní čísla, až ta byla pochopena v celém rozsahu.

Čísla, která k jedněm mluví a druhé nechávají bez odpovědí

Čísla, která v nadpise článku namísto pocitu uspokojeného libida budí zájem dozvědět se víc.

Co znamenají ta dnešní?

Nic víc, než to, že jen dva články mne dělí od překročení hranice devíti měsíců mezi okamžikem, kdy článek píši a okamžikem jeho vydání.

Devět měsíců. Stejná doba, která je primárně nutná ke zrození vyvinutého člověka.

Děvět a Dva

Jablka a Hrušky, které spolu nesouvisí, a přesto jsou tak sladké na jazyku a dokáží zahnat žízeň i hlad. Čím dále posouvám hranici prozkoumané budoucnosti, tím více nacházím zajímavých souvislostí a okamžiky, které trvají věčnost.

Jsem rozkročen v čase, jako jeden z divů světa stojím nad řekou času, držíce v ruce louči, aby nikdo z cestovatelů nezabloudil v jeho meandrech.

Stojím a jsem šťastný, protože s poslední tečkou tohoto času, zbyde jen jednička

Nejlepší hodnocení

Tak kdo ví, snad se mi dostane té cti ji podržet.

Jen na chvíli, vždyť víte, je jen jedna na tolik lidí.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář