Za dveřmi Čas

Ačkoliv vím, že mnozí z Vás mají již možnost, den před Štědrým dnem trávit v klidu a pohodlí domova (a ne v práci, či v nákupních centrech plných lidí, kteří neumí plánovat), a zároveň jsem si vědom toho, že konec roku je až za osm dní, dovolím si říci, že další rok je za dveřmi.

Je jen možné, že to nejsou ty Vaše.

Moje však ano.

Zítra to bude přesně 48 let, kdy jsem se narodil.

Své narozeniny jsem nikdy neslavil s kolegy v práci a pokud si dobře vzpomínám, ani se spolužáky, či kamarády. Všichni totiž byli raději se svými rodinami.

Já slavil dlouho s rodinou, do které jsem se narodil, aby pak následoval čas oslav v té, kterou jsem založil, abych si nakonec uvědomil hodnotu té první, té, která mi dala život.

Vím, že pohled na věk 48 let, se liší.

Pro děti stařec, pro juniory vykopávka, pro některé nejlepší věk a pro jiné mladíček.

Stačí se však postavit na elektrickou jednokolku a vše se maže, jak obraz na asfaltu v průtrži mračen. Najednou jsem bez času a čas namísto biče (který nikdy neměl) sedá si mi na rameno a užívá si se mnou další let krajinou. Jen on a já.

Svět ubíhá pod jedním kolem rychleji a v jeho náručí jsme oblaky nad hlavami čerstvě rozkvetlých pampelišek. Já se právě vrátil z další z jízd a je mi krásně.

Oblečení přizpůsobil jsem teplotě a vyrazil do krajiny, kterou každý, každičký den vidím znovu a jinou.

Bez ohledu na obsah peněženky, či tituly, které nosí, ptají se mne mnozí, co to je a já jim vyprávím o kouzlu E-MOTION a dávám jim ve svých rukách ochutnat ten zázrak.

Jezdců přibývá a s nimi přibývá E-MOTIONEERů, mušketýrů čisté doby a světa bez odpadů a plýtvání.

Co nepřibývá je počet nehod, protože na rozdíl od kol a koloběžek, je vztah člověka a stroje v harmonii. Známe své stroje a jejich možnosti a stroje znají nás a možnosti naše. Pád bývá způsoben přecenění vlastních sil. Nehledáme rychlost, hledáme pohodu a jiný pohled na svět kolem nás.

Máme různá jména a povolání, a přesto nás E-MOTION spojuje.

Mne zítra navštíví další rok mého života a budu na světě přesně o polovinu času méně než můj dědeček. Těším se. Život je totiž pro mě potěchou a práce radostí.

Bude mi zase o rok více a co to znamená?

365 dní zkušeností, 8.760 hodin praxe, 525.600 minut možnosti měnit svět 31.536.000 vteřin možnosti měnit sám sebe.

A já se těším na další

Vánoce pro mne nejsou časem konzumu, a největším dárkem je existence.

Nepřepočítávám svou radost na částku kterou, ten, či onen investoval.

Byl bych hloupý, kdybych radost viděl zabalenou do balicího papíru na jedno použití

Za dveřmi je Čas a já ho pozvu dál, na šálek čaje a povídání o tom, jak se má a co budeme dělat ZÍTRA, protože stejně jako on jsem byl, jsem a budu a záleží jen na mně, jaké dědictví zanechám těm, kdo přijdou po mně.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář