Zakázané Technologie

V době rozvoje technologií by člověk řekl, že každá z novinek, bude přijata s nadšením. Obzvláště pak, umožní-li lidem, či svým nositelům něco, co doposud neuměli. Může být pro ně další rukou (či nohou). Může být ušima, či očima a často i mnohem více.

Člověk by čekal, že nebude překážek pokroku, a proto je nutné vyvíjet dál.

Spoustu lidí, firem, škol, institutů to koná a neuvědomuje si, že doba temna může zasáhnout i je samotné a jejich práce může jít vniveč.

Zmiňuji to vše jen několik dní poté, co jsme v malé skupině lidí ze tří továren, zkoumali svět logistických inovací. Tento průzkum probíhá v rámci školení INNOVACE V LOGISTICE pořádané LOGISTICKOU AKADEMIÍ, a je vítanou změnou na trhu. Firmy posílají své pracovníky (z různých oddělení) opakovaně, aby se všichni začali měnit tak, jak to udělali ti, kteří mají školení již za sebou.

Je zajímavé sledovat, jak se lidé a s nimi i firmy mění.

Podnětem k napsání článku bylo představení technologie, které i přes její genialitu a možný přínos lidstvu, hrozí zatracení v nekonečnu vesmíru tuposti a strachu.

Jejím původcem není nikdo jiný než proslulý institut MIT, místo zrodu mnoha technologických nápadů a lidí, kteří dokáží své mozky nejen využít, ale své myšlenky a nápady i dobře prodat.

Nový vynález se jmenuje AlterEgo a využívá technologii AI, či-li umělé inteligence k tomu, aby nechal promluvit myšlenky.

To přeci dělá každý, říkáte si v duchu, ten Rada se zase zbláznil a budu-li stát před Vámi, budou vaše ústa pravděpodobně říkat „To je zajímavé, to jsem nevěděl a neznal“

Arnav Kapur a jeho vynález (za kterým stojí samozřejmě i tým dalších lidí) totiž dokázal, to co zatím nikdo předtím, tedy přenést Vaše myšlenky, či slova pronášená v duchu, do éteru.

Je to geniální a zároveň jedna z největších hrozeb, které z laboratoří moderních technologií vzešly.

Proč?

Představte si, že bychom AlterEgo rozhraní nasadili například Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi, panu Brabcovi, Ťokovi, a mnoha dalším politikům. Lidem, kteří nahlas pronášejí to, co chtějí lidé slyšet, aby se v duchu smáli, jak dav dokáží obalamutit pro dobro své vlastní.

Představte si, že byste AlterEgo technologii nasadili sami sobě a vydali se do společnosti jiných lidí, lidí s nimiž jste v každodenním kontaktu.

Představte si, že by ji nasadili Donaldu Trumpovi, Angele Merkel, či Severokorejskému vůdci.

Kam se hrabe Novičok, CIA, TASS, církev, politika.

Stačí jedno jediné komunikační rozhraní a lidé se dozví pravdu, která vychází z nitra.

A co teprve, uvědomíte-li si, jak by změnilo AlterEgo život němým, postiženým, nemocným, potápěčům, letcům, otcům a matkám, sotva narozeným, možná i zvířatům a rostlinám. Nestali bychom se společenstvím GAIA, které sdílí jednotnou mysl?

Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než AlterEgo, ještě dříve než nastoupí na trh, bude uklizeno pod rohožku rohožky, na které bude rohožka a to vše hodně hluboko v kryptě archivů. Předpokládám, že úspěšnost bude ještě vyšší než ta, se kterou se v a od roku 1993 podařilo ututlat technologii rychlého přenosu dat představenou Finským studentem, který ukázal, že s tehdy běžnými přístroji („hloupými mobilními telefony předního výrobce, firmy NOKIA) komunikujícími datovou rychlostí 9,6 kbps, dokáže komunikovat rychlostí v řádech, kterými se chlubí dnešní LTE.

Protože víte, co by uvedení na trh znamenalo?

  • Nulové investice na rozvoj telekomunikačních sítí
  • Absenci nutnosti pravidelné výměny přístrojů
  • Ztrátu jistého profitu zvaného krokový vývoj
  • Nemožnost vydělat si BILIONY na něčem, co mohlo být zdarma

AlterEgo není zdaleka jedinou zakázanou technologií, je jich mnohem více a je jen otázkou vůle, odolat vábení mamonu, protože je lehké odolávat pokušení které není, ty však musíš odolávat tomu, které je, jen tak se staneš silným.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář