Zakladatel

Slovo „zakladatel“ zní v angličtině „founder“ a stejně jako to české má v základu slova „ZÁKLADY“. V minulých letech se oproti minulosti ZAKLADATELÉ, jaksi vytráceli, resp. jejich zakladatelská činnost jaksi upadala v zapomnění a ozývá se až dnes, kdy se mnozí ptají, komu dobré základy předají.

V době, kdy jse zakládal vlastní společnost já, měl jsem dva problémy.

Tím první bylo zvolení správné formy IBCSD LAB, přeci jen je to základ mezinárodní sítě a na tu se mi s.r.o. jaksi nepasovalo. Pro a.s. zase nebylo možné splnit zákonné požadavky, včetně ekonomických a tak jsem procházel formy až jsem narazil na KONGLOMERÁT a ten splňoval vše, co jsem si představoval a to i přesto, že výraz v tuzemské verzi WIKIPEDIA chybí a je jen v té anglické.

V ní stojí psáno následovné

conglomerate is the combination of two or more corporations engaged in entirely different businesses that fall under one corporate group, usually involving a parent company and many subsidiaries. Often, a conglomerate is a multi-industry company. Conglomerates are often large and multinational.

Tedy jak vidíte sami, velmi přesná podoba toho, o čem čtete na firemních stránkách.

Bohužel naše právní normy tuto formu neznají, a proto jsem musel skončit (prozatím) u s.r.o.

Druhým problémem byl můj vlastní titul, či pozice. Ne že by jich trh nenabízel hodně a já neměl tisíce vizitek pro inspiraci, ale jedno jsem věděl určitě, nechci již více býti MANAŽEREM. Těch necelých dvacet let mi totiž stačilo.

Chtěl jsem být něčím více důležitým, tedy skutečně důležitým, chtěl jsem býti OTCEM (ovšem nazývejte své kolegy dětmi, že). Proto jsme nakonec tehdy s partnery zvolili tituly dva. Ten první, srozumitelný celosvětově, je PRESIDENT a ten druhý je OTEC PROJEKTU, tedy anglicky FOUNDER.

Pravděpodobně se ptáte, proč Vám to vše povídám. Řeknu Vám to.

V pátek 4.8.2017 totiž dorazil do mé e-mailové schránky následující e-mail.

Zprvu jsem ho jen přelétl očima a předběžně zařadil mezi SPAM, který mou schránku bombarduje čím dále častěji, ale později, když jsem se k němu vrátil, vzpomněl jsem, že mne organizátor této soutěže upozorňoval na to, že jsem byl někým nominován a žádal mne o doplnění údajů a fotografie, což jsem i učinil.

Ve výše uvedeném e-mailu se píše, že jsem se stal jedním z finalistů a těch je v České republice pět, jak můžete vidět na dalším obrázku.

Samozřejmě, jsem byl potěšen, a jal se odhadovat své šance. S ohledem na to, že zbylí čtyři vedou milionový a v jednom případě již miliardový business, založený na aplikacích, softwaru, počítačích a jejich výkonu a všem foto do soutěže pořídil profesionální fotograf, vypadá to že se budu muset spokojit s účastí a to já nechci a i proto píši tento blog.

Jaká jsou vlastně kritéria volby toho nejlepšího zakladatele. Jsou to peníze, které vydělal, či vydělala? OK, pak tu nemám co dělat, ale tak soutěž postavena není. Je to nutnost mít produkty virtuální a generovat profit z toho, že i někdo jiný vydělá, nebo ušetří víc na nákupu či prodeji? Ani to není v pravidlech.

Tak proč bych neměl mít šanci?

Montérky v nichž jsem se fotografoval v autě na cestě do další továrny, které pomáhám předcházet plýtvání a vzniku odpadu jsem měl čisté, a je více než shoda náhody skutečnost, že jsou staré 50 let, zachráněné ze skladu Civilní obrany, který měl padnout za vlast jiným plánům pánů měst. Nikdy je nikdo neměl na sobě a mně se je podařilo zachránit před zničením se stovkami dalších kusů, originálně zabalených v igelitových sáčcích.

Jsem hrdým zakladatelem a otcem myšlenky systémové prevence vzniku odpadu a jako takový se cítím být vhodným kandidátem na titul FOUNDER OF THE YEAR 2017 CZECH REPUBLIC. Nevím, jaká je výhra, ale vím, co vyhraji, dostanu-li nejvíce hlasů.

Dostanu možnost promluvit k velké skupině lidí a říci jim, že i jeden člověk může změnit svět, že oni mohou změnit svět, ne virtuálně a penězi, ale reálně, svou prací a že pomohou-li mi, pomohou-li nám, budou moci do SVĚTA BEZ ODPADU A PLÝTVÁNÍ nahlédnout i oni sami a jejich děti a vnuci a další generace, v něm budou moci žít, protože ZÁKLADY JSME POSTAVILI MY.

Budete-li i Vy chtít hlasovat pro mne, potřebujete nejen vlastnit účet na síti FACEBOOK, ale budete muset navštívit stránku soutěže a po vybrání země (country) Czech Republic a kategorie (category) a pak stiskem tlačítka VOTE dát svůj hlas muži, jenž dal základy a pravidla průmyslu, který neničí, ale chrání budoucnost.

Děkuji Vám

 

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář