Již delší dobu se chystám na článek související se skutečnou hodnotou nakupovaného zboží. Tuto nechci primárně vyčíslovat v ekonomické rovině, jako ji ukázat v té materiální. Nejsem zdaleka první, kdo tak učiní, ale myslím, že jeden z mála v tuzemsku, kde je to jedno, ze „zakázaných témat“.
Ono totiž, jak potvrdili mnohokrát i vládou najatí odborníci, se všechno dělá pro občany.
Poloprázdné obaly od chipsů naplněné z větší části vzduchem, jsou totiž uživatelsky vstřícnější. Nejen, že jdou lépe otevřít, ale vzduchová bariera chrání jemné bramborové lupínky před jejich rozlámáním a tím i vizuální degradací.
Masové konzervy, párky, salámy, uzeniny bez masa, zato s o to větší porcí soli, jsou opět vyráběny jen pro spokojenost uživatele, protože se na rozdíl od výrobků maso obsahujících, tak rychle nezkazí, ale vydrží jedlé skoro věčnost.
Přechod na nový televizní digitální signál, je opět pro lidi, protože kdo by nechtěl sledovat projev pana prezidenta ve vysokém vizuálním i audio rozlišení s titulky v několika jazycích a simultálním překladem jeho mluvčího, stahovaným živě, díky připojení na domácí wifi síť přímo z internetu.
Ale to už odbíháme od tématu (i když zase ne tak daleko), pojďme se k němu vrátit.
Víte vlastně kolik brambor obsahuje sáček Vaši lahodných bramborových lupínků v prodejní ceně mezi 30 a 50 korunami?
Já to vím, měl jsem totiž možnost v továrně na tuto pochutinu vidět, ale kromě dělníků tam pracujících, tuto možnost dostává jen málokdo.
Proto se mi líbí krásný tah (opět samozřejmě dělaný pro lidi), společnosti LAYS, která je zastoupena silně i na tuzemském trhu, která uvedla na některé zahraniční trhy automat na čerstvé brambůrky. Nevěříte? Tak se podívejte na video níže.
NO není to fantastické?
Doporučuji shlédnout několikrát, protože pokaždé objevíte nějakou zajímavou maličkost, které jste si předtím nevšimli.
Tak už jste objevili vše?
Skutečně?
Tak kolik sáček brambůrků nového majitele stál??????
A jsme u toho?
Nevíte.
Předpokládám, že jste se podívali znovu.
Ovšem na špatné místo. Na místo na video, se totiž musíte podívat na název tohoto příspěvku. Ten totiž odpověď obsahuje. Opravdu je to tak. Namísto peněz, vhodíte do procesu svou vlastní bramboru a z ní, budou Vaše chipsy vyrobeny.
Samozřejmě, že vím, že je to marketingový tah, ale nenásilný a příjemně šimrající podvědomí, ale zároveň skrytě ukazuje možnosti, na které myslím, že ani výrobci těchto automatů, ani strůjci oné reklamní kampaně nepomysleli, možná, že ukazuje budoucnost.
Proč by se chipsy neměly vyrábět jen když na ně někdo dostane chuť a čerstvé?
Proč bychom nemohli namísto sladkostí a limonád v nichž je více cukru než vody, z automatu dostávat čerstvý salát?
Proč bychom si nemohli. Namísto čekání v restauraci objednat své teplé jídlo přímo v automatu a ono by bylo na místě připraveno z dobrých surovin a nejen ohřáto, vyrobené ze zbytků, které by se jinak neprodaly?
Jsou země, kde už to zkouší a jednou z nich je Japonsko, a právě s ním skončím dnešní příspěvek. Užijte si video, které Vám ukáže, co všechno se dá v Japonsku v prodejních automatech koupit. Bohužel zatím převážně jen za peníze a to včetně těch na kreditní kartě, ale třeba i tam brzy dorazí koncept výroby z přinesených surovin.
Doporučuji shlédnout video celé, možná budete překvapeni nabídkou a musím Vám prozradit, že zdaleka, ale ani zdaleka, není výběr úplný. Zaměřil se totiž hlavně na potraviny, v nabídce je však mnohem více.