Zdraví bez Poplatků (a bez práce)

Tak jsem v neděli potkal pana Chovance, ano toho politika. Pana Ministra, co byl dříve Panem Primátorem a předtím, politikem, a to až do doby, kam paměť internetová sahá (skoro). Já jel na elektrické jednokolce a pan ministr mne pozoroval, znovu a znovu a znovu,

Až mi to nedalo a dovolil jsem si s ním udělat foto

Tedy ani ne tak já, jako má jednokolka, která mne udržuje fit.

Pan ministr má totiž zdraví rád a to tak, že si myslí, že je zadarmo a možná i bez práce. Je to možná i proto, že on ho zadarmo a bez práce má. Jistě by o tom mohl vyučovat, protože jak jinak, než zázrakem a jistě přísnou životosprávou, dokázal by zázrak.

Jak vidíte, zatímco většina politiků ve svém náročném zaměstnání kila přibírá, pan Chovanec je odkládá.

Myslím, že zajímavým příspěvkem by bylo foto, z doby, kdy setkání s asijskými partnery, bylo vždy výzvou a nezapomenutelným zážitkem obzvláště pak protistrany.

Pan ministr jistě zdravotní pokladnu sám nezatížil, jak by mohl.

Dbal totiž hesla, které propaguje na svých předvolebních billboardech.

ZDRAVÍ BEZ POPLATKŮ

No nezní to krásně?

Jak jen mohou chtít ti doktoři, sestry, nemocniční personál, jak jen mohou chtít za svou práci peníze, to je skutečně neslýchané. Podívejte se na pana ministra, ten si raději vezme dva a půl milionu od manželky, než aby si nechal platit.

Jistě je stejně dobrý, jako v době svého porevolučního podnikání, v němž se ve firmách, které vedl setkával s velice zajímavými lidmi, ať to již byla společnost MILLER-SÜ,  nebo společnost Plzeňský nábytek.

Když jsme u té doby porevoluční, zjistil jsem, že je jen o rok starší než já sám, a zatímco má pracovní cesta začala již v roce 1990, tedy hned po revoluci, a to v ocelárnách POLDI KLADNO jako pomocný dělník, ta jeho začala v bance a shodou náhod pracoval ve stejné pobočce jako člověk, kterého znám. Prý se nepředřel, ale dokázal se prodat. Možná i proto byla jeho cesta vzhůru trvalá, stejně jako schopnost vystudovat vysokou školu a získat titul za pouhých 9 měsíců. Jistě svou cestu popsal ve své závěrečné práci, bohužel se ztratila, takže k pokladům národního písemnictví ji zařadit nemůžeme.

Když se dívám na stránku wikipedie s životopisem pana Ministra, říkám si, zda nebyl předobrazem bývalého ministra financí. I on totiž dokázal s penězi kouzlit stejně jako s informacemi a svými kily. Zřejmě je to dar.

V každém případě jsem rád, že k našemu setkání došlo. Je totiž možné, že i pan Chovanec pochopí, že SEGWAY za čtvrt milionu dokáže nahradit 10 jednokolek, na kterých budou moci policisté a příslušníci ozbrojených složek skutečně jezdit a zvýšit tak svoji efektivitu a to nejenom na předváděcích akcích, kde spíše ukazují, že na to prostě mají.

Na závěr bych rád panu ministrovi vzkázal, že ZADARMO, JSOU VĚCI NEJDRAŽŠÍ, kdyby se totiž zeptal, znaje jiný než český jazyk, jistě by mu některý z Japonských manažerů, toto Japonské pořekadlo vysvětlil.

 

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář