Země je jen Jedna

Ačkoli by se tímto titulem mohla pyšnit spíše sci-fi povídka, či film, je míněn naprosto vážně. Proč? Protože kroky firem, politiků i lidí, nechávají stopy tak hluboké, že by se dalo očekávat, že se mají kam přestěhovat.

Nemají

A je třeba si to uvědomit!

Zemí míním Zeměkouli, tedy planetu, na které všichni žijeme, i když někteří z nás mají možnost si z ní na skok odskočit do vesmíru, aby si uvědomili, jak jim schází přitažlivost zemská.

Země je jen Jedna!

Proto nepomůže začneme-li vozidla jež již dlouhé roky nesplňují emisní limity, prodávat do Afriky, či je necháme parkovat na novém berlínském letišti pojmenovaném po politikovi jenž nyní musí rotovat ve svém hrobě poměrně slušnou rychlostí.

Země je jen Jedna! A recyklace není třídění skupin materiálu, to totiž je jen první krok na cestě, k níž často nikdy nedojde, protože důležité jsou jen peníze a zisk.

Země je jen Jedna a já bych rád podal žalobu na odpadový průmysl, za to, že svými kroky vytvářel a vytváří prostředí jehož cílem je nárůst objemu odpadu a přidá-li se žaloba na Vodohospodáře, jejichž cílem je plýtvání vodou, nebudu se vůbec zlobit.

Ovšem je otázkou, zda-li se najde někdo, kdo se nebude bát pátého nejprofitabilnějšího průmyslu světa. Nebude se bát nejen 25 miliard dolarů, ale ani lidí, pro než lidský život nemá hodnotu vyšší, než je cena vyhozeného obalu od bonbónu.

Země je jen Jedna a je celkem jedno ve které části žijete. Dělí se totiž o vodu i vzduch a jejich průběžné otravování na druhém konci světa neznamená nic jiného, než, že si otravujeme vzduch svůj a je jedno kolik jsme si udělili certifikátů za to, že naše továrna, obec, stát jsou těmi nejčistšími ze všech.

Země je jen Jedna, zato Neziskových organizací, které to s ní myslí už desetiletí dobře jsou desetitisíce a dobrota často končí u slova, názvu, či jednorázové úklidové akce, aby se mohly k žádosti o další prostředky na provoz přiložit další fotografie.

Země je jen Jedna, a je jedno budete-li protestovat proti znečištění oceánů plastovým odpadem v Praze, New Yorku, či na Manile, když si přitom budete míchat svůj čaj plastovou lžičkou a oběd sníte plastovým příborem.

Země je jen Jedna a je jedno použijete-li jednorázově výrobek z Plastu, Skla, Železa, Dřeva, či Papíru. Dokonce bude-li i jedlým talířem, Či příborem, jednorázovost zůstane jednorázovostí, která byla přivedena na trh pro podporu NOVÉ EKONOMIE, Ekonomie trvalého zisku postaveného na kvantitě spotřeby, která jíž dávno převálcovala myšlenku na kvalitu.

Země je jen Jedna a jak to tak vypadá, snažíme se z ní udělat kouli na jedno použití a pak, ji vyhodíme, problémem je jen, že další skládka se nám na skládku nevejde a hromady již zasypávají ty, kteří si tak hověli, protože oni byli přeci na jaře Uklízet Česko, byli Trash Hero a mají svůj diplom na zdi. Mají CSR Certifikáty a Udržitelnost mají uvedenu v každé výroční zprávě.

Země je jen Jedna

Tak na to nezapomínejte.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář