Zvláštní závislosti

V průběhu svého života jsem nikdy nepropadl chuti alkoholu a alkohol nepiji a nemohu ani jíst výrobky s alkoholovou chutí, či esencí, prostě mi nevoní. Nikdy jsem nebyl kuřákem. Drogy se mi vyhýbají stejně jako já jim, a přesto s rostoucím věkem zjišťuji, že i já mám své závislosti.

Tou první, kterou nejsilněji pociťuji posledních téměř sedm let, je má závislost na práci, kterou dělám. Myslím, že to není novinka, vždy jsem totiž chtěl být v tom co dělám nejlepší, a to bez ohledu na to, co to bylo a často se mi to i podařilo.

Posledních sedm let však cítím, jak mne to táhne do mé pracovny, jak je mi v ní dobře.

Nejlépe je mi, když mohu zpracovávat pro jednoho, či více klientů jejich projekty a potýkat se s nástrahami, které na mne uchystaly. Je to pro mne přirozenější než jen sedět a koukat například na televizi (tu když jsem sám nikdy nezapínám).

Snad i proto má posledních několik let můj pracovní týden sedm dní a vždy mne překvapí, když například klient, či partner hovoří, že je například, svátek, volno, či dovolená.

Druhou mou závislostí posledního roku stala se flétna.

Prostá dřevěná flétna, kterou jsem jako kluk dostal od maminky nejen proto, abych se naučil hrát, ale i proto abych se naučil lépe pracovat se svým dechem a porazil tak koktání, které mne provázelo.

Mám ji již čtyřicet let a ca 35 let má své vlastní pouzdro, které jsem si na ní jako kluk ušil z kusu kůže.

V prostorách Fišerovi vily, kde mám tu čest mít svou Pracovnu je v předsálí překrásná akustika, která mi připomíná můj čas života a pobytu na hradě Křivoklátě, kde jsem po zavírací době nejraději chodil do hradní kaple a tam také hrál.

Je to zvláštní, jak dech a tóny mohou vyvolat závislost.

Každou sobotu a neděli ráno se těším, že budu moci do Pracovny dorazit a v prázdných prostorách nechám rozeznít další novou melodii. To, že bude nová a unikátní jsem si téměř jist, protože nikdy nehraji podle not, ale rytmus, tóny, můj dech, to vše jde přímo ze srdce.

Je to již přes půl roku, co jsem zkusil své hraní zachytit na video, abych viděl, jak zní a vytáhl ho na youtube. Byl jsem překvapen reakcí a učinil to ještě jednou a znovu a znovu a nyní s pravidelností systoly a diastoly přijíždím, abych hrál a pak nahrané vytahuji na internet.

Když píši tyto řádky poslouchám zatím nejdelší z mých nahrávek a písmena jako kdyby sama skákala na obrazovku.

Jaká, že je další závislost?

Je to závislost na tom, aby vše, co dělám, jak žiji směřovalo k cíli, který jsem si stanovil

Rád experimentuji a měním zažité

Na internetu pracuji i odpočívám

Mou třetí z nejpevnějších závislostí je psaní.

Zatímco v březnu 2014 jsem začal psát jen svůj LINKEDIN blog, přidal se v posledním čtvrtletí téhož roku blog český a v roce 2019 se přidala Poezie.

Píši, protože musím, jinak bych byl roztrhán na kusy vším, co chce ven.

A to je asi odpověď na všechny mé závislosti.

Jsem závislý na procesu tvorby a tvoření

Nebudu se léčit. Až přijde čas prostě skončím, ale na to si ještě počkáte.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář